Սերժ Սարգսյանը կատարեց քաղաքացիական պարտքը (լուսանկարներ, տեսանյութ)
Քիչ առաջ Կենտրոն վարչական շրջանի թիվ 24 դպրոցում տեղակայված 9/11 տեղամասում քվեարկեց ՀՀ գործող նախագահ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը: Նա տեղամաս էր եկել առաջին տիկնոջ` Ռիտա Սարգսյանի հետ:
Քվեաթեթրիկը տուփի մեջ գցելուց հետո Սերժ Սարգսյանը լրագրողներին ասաց, որ քվեարկել է Հայաստանի ապագայի ու ապահով Հայաստանի համար:  «Մեր քաղաքացիների և ընտանիքների ապահովության համար»,-ասաց Սերժ Սարգսյանը:
Հարցին, թե ինչպես է գնահատում ընտրական գործընթացը, Սերժ Սարգսյանը պատասխանեց, որ  դա կերևա ընտրությունների առաջին արդյունքներից հետո:

Серж Саргсян рассказал журналистам о сделанном им в ходе голосования выборе
Чуть ранее кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян вместе с супругой – Ритой Саргсян – приняли участие в голосовании по выборам главы государства на избирательном участке 9/11 в административном районе Еревана Кентрон.
После того, как С. Саргсян опустил избирательный бюллетень в урну, он пообщался с журналистами и отметил, что отдал свой голос за будущее Армении, за благополучную, безопасную Армению. «За обеспеченность наших граждан и семей», – сказал он.
На вопрос, как он оценивает выборный процесс в целом, С. Саргсян ответил, что это станет видно после появления первых результатов голосования.