Հրանտ Բագրատյան. «Ես հպարտ եմ այդ 30000 ձայնի համար»
ՀՀ նախագահի թեկնածու Հրան Բագրատյանը Facebook սոցիալական ցանցի իր էջում անդրադառնալով փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրություններին, գրել է.
«Դե ինչ, ընտրություններն ավարտվեցին։ Մեզ ինչ-որ թիվ են տալիս (2%)՝ բավականին ցածր։ Առաջին հայացքից սա պարտություն է։ Իրականում, սակայն, ես հպարտ եմ այդ 30000 ձայնի համար (կարծում եմ մեր շուրջ 100000 ձայնից մեզ այդքանն են թողնելու)։ Հասկանում եմ, որ իշխանությունները համառորեն շարունակում են պարզապես խլել իմ առանց այդ էլ ոչ մեծաթիվ ձայները։ Ընտրակաշառքներ, լցոնումներ, կրնկնաքվեարկություններ, խայտառակ ցուցակներ։ Մենք դեռ կքքնարկենք պաշտոնապես բողոքարկելու խնդիրը։
Մեր ձեռքի տակ եղած արձանագրություններից միայն մի քանիսն են 5%-ից պակաս և որպես կանոն տատանվում են 5-8%-ի շրջանակներում։ Բոլոր դեպքերում դա հաղթանակ չէ. ես այս անգամ չգտա հաղթանակի բանալին։ Բացի այդ ի սկզբանե իշխանությունները պայքարում էին ոչ միայն իրենց թեկնածուին անցկացնելու, այլև երկրորդ և կամ նույնիսկ երրորդ տեղերը կանխորոշելու համար։ Րաֆֆին դրանից հրաշալի օգտվեց։ Բռավո։ Իշխանությունները վերջում բացահայտորեն փոշմանեցին և փորձեցին կասեցնել նրա հաղթարշավը։ Բայց արդեն ուշ էր։ Հիմա իրադարձությունների հետագա ընթացքը նրանից է կախված։ Եթե Պարույրը իրեն ճիշտ պահեր, վստահ եմ, երրորդ տեղը նրանն էր լինելու (չնայած, հիմա էլ ուշ չէ)։ Այդպես էր որոշված։ Ձեր ձայների համար Շնորհակալ եմ, սիրելիներս, դրանք անգին ձայներ են ու, կտեսնեք, չեն կորելու»։

«Я горжусь этими 30 000 голосов». Грант Багратян комментирует прошедшие президентские выборы в Армении
10:10 19/02/2013
Кандидат в президенты Грант Багратян, комментируя на своей страничке в Facebook прошедшие президентские выборы в Армении, в частности, отметил: «Ну что ж, выборы завершились. Нам дают какую-то цифру (2%). Это довольно низкий показатель. На первый взгляд кажется, что это поражение. Однако на самом деле я горжусь этими 30 000 голосов (думаю, из наших примерно 100 000 голосов нам оставят столько).
Я понимаю, что власти упорно продолжают отнимать мои и без того немногочисленные голоса. Взятки, вбросы бюллетеней, повторное голосование, позорные списки... Мы еще обсудим вопрос официального обжалования. Из имеющихся в наших руках протоколов лишь в нескольких видно, что мы получили меньше 5% и, как правило, наши показатели колеблются в пределах 5-8%. В любом случае, это не победа. В этот раз мне не удалось найти ключ к победе.
Кроме того, эти власти боролись не только за победу своего кандидата, но и за то, чтобы предопределить второе и третье места. Раффи Ованнисян сумел прекрасно воспользоваться этим. В конце власти открыто пожалели об этом и попытались предотвратить его триумф, но было поздно. Теперь дальнейший ход событий зависит от него. Если бы Паруйр Айрикян повел себя правильно, я уверен,  он занял бы третье место (хотя и сейчас не поздно). Так было решено. Я благодарен вам за голоса, отданные в мою пользу. Мои дорогие, это бесценные голоса и, увидите, они не пропадут даром».