Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում այսօր ամփոփվեցին ՀՀ Նախագահի փետրվարի 18-ի ընտրությունների նախնական արդյունքները:
Օրակարգում ՀՀ նախագահի ընտրությունների նախնական արդյունքների ամփոփման արձանագրության կազմումն էր: Այն հանձնաժողովի բոլոր անդամները հաստատեցին միաձայն:
Հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը նշեց, որ մասնակցությունը կազմել է 60.18 տոկոս:
ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը հիշեցրեց, որ ՀՀ-ում ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը 2.529.016 է, սակայն ընտրությանը մասնակցել է 1.521.931 ընտրող, այսինքն` ընտրողների 60.18%-ը:
1988 ընտրատեղամասերի տվյալների ամփոփման արդյունքում նախնական տվյալների համաձայն, առաջատարը գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանն է, ով ստացել է 861160 ձայն կամ ընտրողների ձայների 58.64%-ը:
Երկրորդ հորիզոնականում 539672 ձայնով (36.75%) Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է:
Նրան հաջորդում են Հրանտ Բագրատյանը՝ 31643 ձայն (2.15%), Պարույր Հայրիկյանը 18093 ձայն (1.23%), Անդրիաս Ղուկասյանը 8328 (0.57%), Վարդան Սեդրակյանը` 6203 (0.42%), Արման Մելիքյանը` 3516 (0.24%):

The Central Electoral Commission of Armenia (CEC) held a special meeting to sum up the preliminary results of the February 18 presidential election.
The protocol of preliminary results of the presidential election was approved unanimously.
60.18 of the voters cast their ballots in the election, according to CEC chairman Tigran Mukuchyan.
According to preliminary results, Serzh Sargsyan won the first round of election with 861,160 votes, or 58.64 percent of the votes. Raffi Hovannisian is second with 539,672 votes (36.75 percent), followed by Hrant Bagratyan with 31,643 votes (2.15 percent), Paruyr Hayrikyan with 18,093 votes (1.23 percent), Andrias Ghukasyan with 8,328 votes (0.57 percent), Vardan Sedrakyan 6,203 (0.42 percent), Arman Melikyan 3,516 (0.24 percent).