Արմեն Արզումանյանը Սերժ Սարգսյան-Րաֆֆի Հովհաննիսյան հանդիպման մասին
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նախօրեին կայացած հանրահավաքում Սերժ Սարգսյանին հրապարակային կամ մասնավոր հանդիպում ունենալու առաջարկ էր արել: Այս կապակցությամբ Panorama.am-ը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի մամլո քարտուղար Արմեն Արզումանյանից հետաքրքրվեց, թե ինչպե՞ս է գնահատում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարությունները, և արդյո՞ք ՀՀ Նախագահը կընդունի հանդիպելու նրա առաջարկը:
Ի պատասխան, Ա. Արզումանյանը նշեց. «Միջազգային բոլոր դիտորդական առաքելություններն արձանագրեցին, որ 2013 թվականի նախագահական ընտրությունները լավագույնն էին Հայաստանի Հանրապետության 21-ամյա պատմության մեջ. սա կատարված ահռելի աշխատանքի գնահատականն է, որը չի կարող չոգևորել: Այս ֆոնին պարոն Հովհաննիսյանի հայտարարություններն առնվազն տարակուսանք են հարուցում:
Ինչ վերաբերում է հանդիպման առաջարկին: Հանրապետության Նախագահը միշտ էլ պատրաստակամ է եղել հանդիպելու բոլոր քաղաքական ուժերի և նրանց առաջնորդների հետ յուրաքանչյուր անհրաժեշտության դեպքում: Այստեղ բացառություն լինել չի կարող, հատկապես երբ խոսքը ընտրություններում երկրորդ տեղը զբաղեցրած քաղաքական գործչին է վերաբերում: Այժմ էլ Նախագահը պատրաստակամ է ընդունելու պարոն Հովհաննիսյանին իրեն հարմար ցանկացած ժամի, առավել ևս, որ կարիք կա պարզություն մտցնելու հանդիպման նպատակի մասին պարոն Հովհաննիսյանի հնչեցրած բավականին անհասկանալի ձևակերպումների մեջ»:

During post-electoral rally yesterday Raffi Hovhannisian made a private or public meeting request to President-elect Serzh Sargsyan. With regard to this, Panorama.am asked incumbent President Serzh Sargsyan’s spokesperson Armen Arzumanyan how he would evaluate statements of Raffi Hovhannisian, and whether or not the President-elect might take the opportunity and meet with Hovhannisian.
In reply, Arzumanyan mentioned: “All the international monitoring missions testified, that Presidential elections of 2013 has been the best in the 21-year history of the Republic of Armenia. We see this as an evaluation of a huge work already done, which cannot but encourage. The statements of Mr Hovhannisian, at minimum, are puzzling with this background.
With regards to the meeting request – the President has always shown readiness to meet with all the political forces and their leaders in any appropriate time. No exception can be done here, moreover if we speak of a politician who scored the second in the elections. The President is willful to receive Mr Hovhannisian at his best availabilities now, furthermore to clarify the rather incomprehensible statements of Mr Hovhannisian in reference to the aims of the meeting”, concluded Arzumanyan.