Արմեն Արզումանյանը Սերժ Սարգսյան-Րաֆֆի Հովհաննիսյան հանդիպման մասին
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նախօրեին կայացած հանրահավաքում Սերժ Սարգսյանին հրապարակային կամ մասնավոր հանդիպում ունենալու առաջարկ էր արել: Այս կապակցությամբ Panorama.am-ը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի մամլո քարտուղար Արմեն Արզումանյանից հետաքրքրվեց, թե ինչպե՞ս է գնահատում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարությունները, և արդյո՞ք ՀՀ Նախագահը կընդունի հանդիպելու նրա առաջարկը:
Ի պատասխան, Ա. Արզումանյանը նշեց. «Միջազգային բոլոր դիտորդական առաքելություններն արձանագրեցին, որ 2013 թվականի նախագահական ընտրությունները լավագույնն էին Հայաստանի Հանրապետության 21-ամյա պատմության մեջ. սա կատարված ահռելի աշխատանքի գնահատականն է, որը չի կարող չոգևորել: Այս ֆոնին պարոն Հովհաննիսյանի հայտարարություններն առնվազն տարակուսանք են հարուցում:
Ինչ վերաբերում է հանդիպման առաջարկին: Հանրապետության Նախագահը միշտ էլ պատրաստակամ է եղել հանդիպելու բոլոր քաղաքական ուժերի և նրանց առաջնորդների հետ յուրաքանչյուր անհրաժեշտության դեպքում: Այստեղ բացառություն լինել չի կարող, հատկապես երբ խոսքը ընտրություններում երկրորդ տեղը զբաղեցրած քաղաքական գործչին է վերաբերում: Այժմ էլ Նախագահը պատրաստակամ է ընդունելու պարոն Հովհաննիսյանին իրեն հարմար ցանկացած ժամի, առավել ևս, որ կարիք կա պարզություն մտցնելու հանդիպման նպատակի մասին պարոն Հովհաննիսյանի հնչեցրած բավականին անհասկանալի ձևակերպումների մեջ»:

Армен Арзуманян заявляет о готовности Сержа Саргсяна встретиться со своим проигравшим соперником
На состоявшемся накануне совмещенном митинге и пресс-конференции на площади Свободы в Ереване участник прошедших 18 февраля президентских выборов в Армении, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян обратился к действующему главе государства Сержу Саргсяну с предложением провести публичную или частную встречу. В связи с этим корреспондент Panorama.am поинтересовался у пресс-секретаря Сержа Саргсяна Армена Арзуманяна, как он оценивает эти заявления Раффи Ованнисяна и примет ли президент это предложение.
В ответ на это, Армен Арзуманян отметил: «Представители всех международных наблюдательских миссий констатировали, что прошедшие президентские выборы 2013 года были лучшими за 21-летнюю историю существования Армении.
Это оценка колоссальной работе, которая была проделана, что не может не воодушевлять нас. На этом фоне заявления Раффи Ованнисяна по меньшей мере вызывают сомнения.
Что касается предложения о проведении встречи, то отмечу, что президент Армении всегда был готов в случае необходимости встретиться с представителями и лидерами всех политических сил. В данном случае исключений быть не может, в особенности, если речь идет о политическом деятеле, занявшем второе место на выборах. Президент и сейчас готов принять Раффи Ованнисяна в любое удобное для него время, тем более, что существует необходимость внести ясность в озвученные Раффи Ованнисяном достаточно непонятные формулировки относительно цели встречи».