Շնորհավորանքներ Սերժ Սարգսյանին. Կաթողիկոսը այցելել է, Արամ Ա-ն ուղերձ հղել
ՀՀ նախագահական ընտրությունների նախնական պաշտոնական արդյունքների հրապարակումից հետո, ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ, Սերժ Սարգսյանը շնորհավորանքներ է ստանում պետական և հասարակական հատվածի ներկայացուցիչներից, անհատ քաղաքացիներից, օտարերկրյա պետությունների ղեկավարներից, տեղեկացնում են նախագահի լրատվական ծառայությունից:
ՀՀ նախագահին վերընտրվելու առթիվ Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամների ուղեկցությամբ այսօր այցելել և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից իր հայրապետական օրհնությունն է բերել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդը: Վեհափառ հայրապետը Հանրապետության նախագահին նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել: «Ընտրություններում Ձեր հաղթանակը վկայում է, որ մեր ժողովուրդը տեսնում է Հայաստանի առաջընթացի ու զարգացման հեռանկարը, վստահում է վերափոխումների Ձեր ծրագրերին և գնահատում այդ ուղղությամբ Ձեր ներդրած ջանքերն ու նվիրումը, Հայրենիքին ծառայության Ձեր անցած ուղին ու վաստակը»,- ուղերձում ասել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը՝ բարեմաղթելով, որ Սերժ Սարգսյանի նախագահության երկրորդ շրջանը մեր երկրի համար լինի զարգացման բեկումնային ժամանակահատված, երբ մեր ժողովրդի կյանքը կընթանա անշեղ վերելքի ու բարգավաճման ուղիով և կհաղթահարվեն հիմնախնդիրներն ու դժվարությունները:
Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ն Սերժ Սարգսյանին հղած շնորհավորական ուղերձում ողջունել է նրա վերընտրությունը և այդ առիթով ևս մեկ անգամ վստահեցրել, որ Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսությունը միշտ զորավիգ կլինի և կքաջալերի Սերժ Սարգսյանին՝ ի նպաստ Հայաստանի հզորացման, Հայաստան-Սփյուռք գործակցության առավել սերտացման, Հայաստանի հարատև բարգավաճման և մեր ժողովրդի արդար իրավունքների վերատիրացման:
«Արդարև, Ձեր նախագահության առաջին շրջանում, հակառակ Հայաստանի դիմագրաված ներքին և արտաքին բազմաթիվ դժվարություններին, Ձեզ հաջողվեց Ձեր տքնաջան աշխատանքով, ամուր վճռակամությամբ ու ճկուն քաղաքականությամբ ոչ միայն շրջանցել մի շարք դժվարություններ, այլ նաև կարևոր իրագործումներով հարստացնել մեր հայրենիքի արդի պատմությունը: Վստահ ենք, որ Ձեր նախագահության երկրորդ շրջանում ևս պիտի ջանաք լավագույնս արդարացնել մեր ժողովրդի արտահայտած վստահությունը՝ առավել նախանձախնդրությամբ ու ամբողջական հանձնառությամբ կատարելով Ձեզ վստահված առաքելությունը»,-ասված է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի ուղերձում:
Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս, Պատրիարք Ներսես Պետրոս ԺԹ-ն ևս շնորհավորական ուղերձ է հղել Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: «Վստահ ենք, որ քվեարկողների մեծամասնության քվեների Ձեր անձի վրա կենտրոնացումը պատահական չէր, այլ դա որքան նրանց վստահության արդյունքն էր, նույնքան դեպի ապահով Հայաստանի ճանապարհի նրանց ակնկալիքները, որով պիտի հատկանշվի Ձեր առաջիկա հինգ տարիների պաշտոնավարման շրջանը»,-իր շնորհավորական ուղերձում նշել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս, Պատրիարք Ներսես Պետրոս ԺԹ-ն՝ վստահություն հայտնելով, որ Սերժ Սարգսյանը հաջողությամբ կիրագործի Հայաստան-Սփյուռք-Արցախ եռամիասնությամբ սահմանված համազգային նպատակները:

After the announcement of the preliminary official results for the RA presidential elections, Serzh Sargsyan is receiving congratulations on his victory in the elections from the state and public figures, individuals, and heads of foreign states, presidential press service reported.
His Holiness Karekin II, accompanied by the members of the Supreme Council, visited Serzh Sargsyan on the occasion of his reelection as President of the Republic of Armenia and brought his pontifical blessings from the Holy See of Saint Etchmiadzin. His Holiness also conveyed a congratulatory message to the President of Armenia. “Your victory in the elections testifies to the fact that our people see the prospects for Armenia’s advance and development, trust your programs of reformation and appreciate your efforts and dedication, your services to Motherland, the road you’ve traveled and the input you’ve made,” the Catholicos of All Armenians says in his message. He wished that the second term of Serzh Sargsyan becomes a breakthrough period for our country’s development, when the living standards of our nation will be moving straight upward towards prosperity, and problems and difficulties will be conquered.
His Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia in his congratulatory message sent to Serzh Sargsyan welcomed his re-election and on this occasion reiterated that the Catholicate of the Great House of Cilicia will always support and encourage Serzh Sargsyan in his work aimed at the empowerment of Armenia, further strengthening of Armenia-Spyurk relations, Armenia’s lasting prosperity and reclaiming of our nation’s legitimate rights.
“During the first term of your presidency, despite numerous internal and external challenges facing Armenia, you indeed were able through your relentless work, determination and flexible policies not only to circumvent a number of obstacles but also to enrich the modern history of our motherland with important events. We are confident that during the second term of your presidency you will do your best to justify trust of our people, executing the mission entrusted in you with the utmost ardor and total dedication,” says the message of the Catholicos of the Great House of Cilicia.
His Eminence Nerses-Petros XIX, Catholicos-Patriarch of the Armenian Catholic Community also sent a congratulatory message to President Serzh Sargsyan. “We are confident that the majority of the people’s votes endowed on your person is not accidental; it is the result of the people’s trust as well as of their anticipation for the path towards the secure Armenia which will signify the next five years of your presidency,” Nerses-Petros XIX, Catholicos-Patriarch of the Armenian Catholic Community says in his message. He also expressed confidence that Serzh Sargsyan will be successful in the achievement of the all-national goals set by the Armenia-Spyurk-Artsakh triumvirate.