Բորիս Նավասարդյան. Սահմանադրությանը չհակասող միակ պահանջը՝ նոր ընտրություններ
Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը, անդրադառնալով Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ներկայացրած պահանջներին, Facebook սոցիալական ցանցի իր էջում հանդես է եկել հայտարարությամբ: Դրա մեջ, մասնավորապես, նշված է.
«Եկեք իրատեսորեն գնահատենք իրավիճակը: Ս. Սարգսյանը նույնիսկ մեծագույն ցանկության դեպքում իրավունք չունի փետրվարի 21-ին ժ. 14.00-ին իշխանություն հանձնել որեւե մեկին,անգամ Ր. Հովհաննիսյանին: Նա կարող է հրաժարվել պաշտոնից, նախագահի պաշտոնակատար կդառնա Հ. Աբրահամյանը եւ կնշանակվեն նոր ընտրություններ: Մյուս տարբերակը ձայների վերահաշվարկն է, որը կարող է շտկում մտցնել ձայների բախշման մեջ: Եւ եթե շտկումներն այն մասշտաբի են (13-14%), որ փոխվում է հաղթողը, ընտրությունները պետք է չեղյալ համարվեն, եւ ՝ տես վերեւում: Այլ տարբերակ, որը չի հակասելու Սահմանադրությանը եւ օրենքներին, կարծես, չկա: Ուրեմն միակ արդար պահանջը՝ ի վերջո, նոր ընտրությունների պահանջն է: Մնացած տարբերակները հեղաշրջման կամ քաղաքական առեւտրի ոլորտներից են»:

Борис Навасардян: Единственным непротиворечащим Конституции требованием является требование провести новые выборы
Директор Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян, касаясь требований, предъявленных экс-кандидатом в президенты, лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном, на своей страничке в Facebook выступил с заявлением, в котором, в частности, говорится:
«Давайте реалистично оценим ситуацию. Серж Саргсян даже при большом желании не имеет права 21 февраля в 14:00 передать власть кому-либо, даже Раффи Ованнисяну. Он может отказаться от должности, временным исполняющим обязанности президента станет Овик Абраамян и будут назначены новые выборы. Второй вариант – это пересчет голосов, который может повлиять на распределение голосов. И, если эти внесенные изменения будут настолько ощутимыми(13-14%), что сменится победитель, то выборы могут быть признаны недействительными и – смотрите выше. Другого варианта, не противоречащего Конституции и законодательству, кажется, не существует. А значит, единственным справедливым требованием является требование провести новые выборы. Все остальные требования касаются переворота и политической коммерции».