Բ. Սահակյան. Արցախում կան անհրաժեշտ բոլոր նախադրյալները կարի արտադրության դինամիկ առաջընթացը ապահովելու համար
13:50 21/02/2013
Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է իտալահայ գործարար Գագիկ Սարուխանյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, քննարկվել են Արցախում կարի արտադրության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է գործարարի կողմից այս ոլորտում ներդրումներ կատարելու պատրաստակամությունը՝ ընդգծելով, որ կարի արտադրությունը Արցախի տնտեսության ավանդական ճյուղերից էր և այստեղ կան անհրաժեշտ բոլոր նախադրյալները այդ ուղղության դինամիկ առաջընթացը ապահովելու համար:

Бако Саакян обсудил с итальянским предпринимателем вопросы, касающиеся развития швейного производства в НКР
13:54 21/02/2013
21 февраля президент НКР Бако Саакян принял итальянского предпринимателя армянского происхождения Гагика Саруханяна, сообщает пресс-служба главы государства.
На встрече, в которой принял участие вице-премьер Артур Агабекян, были обсуждены вопросы, касающиеся развития в Арцахе швейного производства.
Президент Саакян приветствовал готовность предпринимателя вкладывать инвестиции в эту сферу, подчеркнув, что швейное производство была традиционной отраслью экономики Арцаха и здесь имеются все необходимые предпосылки для обеспечения динамичного прогресса в этом направлении.