Ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ Անհայտ զինվորի հուշաքարին
Հայրենիքի պաշտպանի օրվա կապակցությամբ փետրվարի 23-ին «Հաղթանակ» զբոսայգի են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոն, ՀՀ և ՌԴ զինված ուժերի բարձրաստիճան սպաներ և զինծառայողներ, դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչներ:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից տեղեկացնում են, որ ներկաները ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ են դրել Անհայտ զինվորի հուշաքարին` հարգանքի տուրք մատուցելով հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակին: Միջոցառումն ավարտվել է հայ և ռուս զինծառայողների հանդիսավոր քայլերթով:
Հիշեցնենք, փետրվարի 23-ը Ռուսաստանի Դաշնությունում նշվում է որպես Հայրենիքի պաշտպանի օր: Ինչպես ԱՊՀ մի շարք երկրներում, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետությունում, ձևավորված ավանդույթի համաձայն, այդ օրը կազմակերպվում են միջոցառումներ` նվիրված Հայրենիքի պաշտպանի օրվան:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan, Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel General Yuri Khachaturov, Russian Ambassador to Armenia Vyacheslav Kovalenko, high-ranking officers of Armenian and Russian Armed Forces, servicemen, representatives of diplomatic missions visited Victory Park in Yerevan on Saturday, February 23, on the occasion of the Defender of the Fatherland Day.
The delegation laid wreaths and flowers at the memorial to the Unknown Soldier, paying tribute to those who fell defending the fatherland.
The event was concluded by a solemn march of Armenian and Russian servicemen, Armenian Defense Ministry’s press service said.