Էրզրում-Ստամբուլ չվերթի ժամանակ թուրքական ինքնաթիռում ուղևորներից մեկը զբաղվել է ձեռնաշարժությամբ (մաստուրբացիա), ինչն առաջացրել է կին ուղևորների դժգոհությունն ու զայրույթը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Ermenihaber.am» լրատվական կայքը, քաղաքացի Ս. Չ.-ն ուղևորության ժամանակ հայացքով սևեռվել է ինքնաթիռում գտնվող երկու կնոջ վրա ու բացահայտորեն սկսել զբաղվել ձեռնաշարժությամբ:
Կանայք հանդուրժել են նրա անպարկեշտ պահվածքը և համբերել մինչև օդանավի վայրէջքը: Աթաթուրքի անվան Ստամբուլի օդանավակայանում նրանք բողոքով դիմել են տեղի իրավապահ մարմիններին: Ոստիկաններն իսկույն ձերբակալել են քաղաքացի Ս. Չ.-ին և տարել ոստիկանական բաժանմունք:
Պարզվել է, որ ինքնաթիռում մաստուրբացիայի դիմած այդ անձնավորությունը թուրքական բանակի զինվոր է: Նախնական հարցաքննությունից հետո ոստիկանները նրան տեղափոխել են Յենիբոսնայում գտնվող զորամաս:
Լուրեր են շրջանառվում, որ այս երևույթը շատ տարածված է թուրքական ինքնաթիռներում: Պատկան մարմինները սրանից հետո ճարահատյալ թուրքական օդանավերում տեղադրելու են տեսանկարահանող սարքեր` որպես ուղևորների ձեռնաշարժության դեմ ուղղված կանխարգելիչ միջոց:

Авиаперевозчики Турции борются с онанистами
Необычный инцидент произошел на борту авиалайнера, летевшего из Эрзрума в Стамбул. Один из пассажиров был пойман за мастурбацией во время полета, что вызвало недовольство и гнев находящихся на борту женщин.
Как сообщает информационный сайт «Ermenihaber.am», гражданин Турции С. Ч. во время полета открыто занимался мастурбацией, поглядывая при этом на двух пассажирок.
Женщины дождались приземления лайнера, а затем сообщили о вызывающе неприличном поведении пассажира. В стамбульском аэропорте имени Ататюрка они обратились в правоохранительные органы с жалобой. Сотрудники полиции немедленно задержали гражданина и доставили в отделение полиции.
Выяснилось, что занимающийся мастурбацией в самолете гражданин – военнослужащий турецкой армии. После предварительного следствия полицейские перевели его в воинскую часть в районе Стамбула Енибосна.
Муссируются сведения о том, что подобные инциденты довольно часто происходят на борту турецких самолетов. В качестве превентивной меры по борьбе против мастурбации пассажиров надлежащие органы после этого вынуждены будут установить в самолетах видеокамеры.