Հուշագիր. Կողմերը կհաստատեն ռազմավարական գործընկերություն՝ խթանելու կայուն տնտեսական աճ
ԱՄՆ-ի մայրաքաղաք Վաշինգթոնում երեկ տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի և Մրցունակության խորհուրդների համաշխարհային դաշնության (GFCC) միջև փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման արարողություն: Ըստ հուշագրի՝ ՀԱՄՀ-ն անդամագրվում է Մրցունակության խորհուրդների համաշխարհային դաշնությանը:
Հուշագիրը ստորագրել են ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանը և Դաշնության գործադիր տնօրեն Ուիլյամ Բեյթսը:
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հանրային կապերի գրասենյակի հաղորդմամբ, հուշագրի համաձայն՝ Կողմերը կհաստատեն ռազմավարական գործընկերություն՝ խթանելու կայուն տնտեսական աճ և զարգացնելու արդյունավետ համաշխարհային մրցունակության քաղաքականություններ և ռազմավարություններ, բարձրարժեք նորարարական գործարարություն, գիտական և տեխնոլոգիական համագործակցություն և նորարարության վրա հիմնված աճ:
Մրցունակության խորհուրդների համաշխարհային դաշնությունը ոչ կառավարական կազմակերպություն է, որում ներգրավված են տարբեր երկրների մրցունակության խորհուրդներ, այդ թվում Միացյալ Նահանգների, Բրազիլիայի, Ճապոնիայի, Կորեայի, Ռուսաստանի, Սաուդյան Արաբիայի և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների:

NCFA, Global Federation of Competitiveness Councils sign Memorandum of Understanding
A Memorandum of Understanding (MoU) was signed in Washington, D.C., on February 28th, between the National Competitiveness Foundation of Armenia and the Global Federation of Competitiveness Councils, said the Public Relations Office of the National Competitiveness Foundation of Armenia.
By signing the MoU, NCFA will become a member of the Global Federation of Competitiveness Councils.
The MoU was signed by NCFA CEO Arman Khachaturyan and Executive Director of the Global Federation on Competitiveness Councils William Bates.
According to the MoU, the Parties will establish a strategic partnership in order to promote sustainable economic growth and develop effective global competitiveness policies and strategies, high-value innovation business activity, scientific and technological collaboration and innovation-based growth.
The GFCC is a global non-profit organization that brings together competitiveness councils from countries including the United States, Brazil, Japan, Korea, Russia, Saudi Arabia and the United Arab Emirates.