Քըլըչդարօղլուն` Էրդողանին. «Մենք ստախոսներին չենք վստահում»
Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր ուժի` «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն լրագրողների համար դռնբաց կուսակցության ժողովում անդրադարձել է թուրք-քրդական բանակցությունների թեմային:
Ըստ «CNNTurk»-ի հաղորդման` ընդդիմադիր կուսակցապետը դժգոհություն է հայտնել, որ Էրդողանն առահասարակ ոչ մի սպառիչ պարզաբանում չի տալիս «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» (ՔԲԿ-PKK) առաջնորդ, Իմրալը կղզում ցմահ բանտարկված Աբդուլլահ Օջալանի հետ ընթացող բանակցությունների մասին: Հանրությունն անիրազեկ է մնում: Իսկ ահա Էրդողանը շարունակ հորդորում է վստահել իրեն:
«Բացեիբաց ասում եմ, Ռեջեփ Թայիփ Էրդողան, մենք ձեզ չենք վստահում, որովհետև ստախոսներին չեն վստահում, որովհետև տարիներ շարունակ Օջալանի հետ տարվող բանակցությունների մասին ժողովրդին դուք ոչ մի ճիշտ բան չեք ասել»,- նշել է Քըլըչդարօղլուն:

Лжецам нельзя доверять, и мы вам не доверяем. Обращение лидера турецкой оппозиции к Эрдогану
Лидер оппозиционной Народно-республиканской партии Турции Кемаль Кылычдароглу в ходе открытого для журналистов собрания партии обратился к теме турецко-курдских переговоров.
Как передает «CNNTurk», лидер партии выразил недовольство тем, что премьер-министр страны Реджеп Тайип Эрдоган не дает никаких исчерпывающих разъяснений относительно переговоров с лидером Рабочей партии Курдистана с Абдуллой Оджаланом, приговоренном к пожизненному заключению на острове Имралы. Общественность остается неинформированной, а Эрдоган продолжает озвучивать призывы доверять ему.
«Я открыто заявляю: Реджеп Тайип Эрдоган, мы не доверяем вам, так как лжецам не доверяют, так как о переговорах, которые ведутся на протяжении долгих лет с Оджаланом, вы ничего правдивого не сообщили»,– подчеркнул Кылычдароглу.