«Հայփոստ»-ի արդիականացված բաժանմունքներ Շենգավիթ և Աջափնյակ վարչական շրջաններում
Այսօր տեղի է ունեցել «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի` Շենգավիթ և Աջափնյակ վարչական շրջանների թիվ 0074 և 0097 արդիականացված փոստային բաժանմունքների վերաբացման պաշտոնական արարողությունը:
Ինչպես տեղեկացնում են «ՀայՓոստ»-ից, յուրաքանչյուր արդիականացված բաժանմունք, ներառյալ` հետնամասը, ամբողջովին վերանորոգված է: Փոստային բաժանմունքներն ամբողջովին կահավորված և ձևավորված են` համաձայն «ՀայՓոստ»-ի նոր կերպարի:
Շինարարական և արտաքին հարդարման աշխատանքներից բացի, այստեղ նորացվել են աշխատանքային չափորոշիչները, փոխվել և նորացվել են ենթակառուցվածքները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ և սարքավորումներ: Փոստային բաժանմունքները հագեցած են անվտանգության արդիական համակարգերով, տեսագրող սարքավորումներով:
Արդիականացված բաժանմունքներում ծառայությունները մատուցվում են ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, նորարարական ծրագրերի, գլխամասի հետ առցանց կապի միջոցով, ինչը հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և արդյունավետ փոստային, ֆինանսական և կոմերցիոն ծառայություններ մատուցել բնակիչներին:
«ՀայՓոստ»-ի վերափոխման ճանապարհին «ՀայՓոստ թրասթ մենեջմենթ»-ն առաջնորդվում է ծառայությունների հավասար հասանելիության սկզբունքով թե’ մայրաքաղաքում, թե’ հեռավոր գյուղերում:
Վերակազմակերպելով և արդիականացնելով կառուցվածքային, գործառնական, սուրհանդակային և կոմերցիոն սխեմաները` «ՀայՓոստ թրասթ մենեջմենթ»-ը մտադիր է «ՀայՓոստ»-ը դարձնել ազգային առաջատար փոստային օպերատոր տարածաշրջանում:

HayPost reopens two modernized post offices in Shengavit and Ajapnyak districts
Today the official reopening ceremony of completely modernized 0074 and 0097 post offices of HayPost in Shengavit and Ajapnyak districts, Yerevan, took place, company’s press service reported.
Each modernized post office, including the front and back offices, is capitally renovated. The new image developed for HayPost is reflected in every post office, which is completely refurnished and rebranded according to the new image. Along with construction and exterior design works, the labor standards and infrastructure have been also updated and changed; new computers and equipment that meet current programs have been installed.
Postal offices are equipped with modern security systems and video recording equipment.
The modernized post offices began providing services with modern IT technologies, state-of-the-art software and on-line connection to the head office, which allow providing faster and efficient postal, financial and commercial services to the residents.
On the path of transformation of "HayPost", "HayPost Trust Management" is being guided by the principle of equal availability of the services both in the capital city and in the remote villages.
"HayPost Trust Management" intends to make "HayPost" the leading national postal operator in the region by reorganizing and modernizing the structural, functional, courier and commercial schemes.