Մարտակերտում 2012-ին իրականացվել են լայնամասշտաբ ծրագրեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին այցելել է Մարտակերտ քաղաք և մասնակցել շրջանի 2012թ. գործունեության վերաբերյալ հաշվետվությանը նվիրված նիստին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, զեկույցներով հանդես են եկել Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը և տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում նշել է, որ հաշվետու ժամանակահատվածում շրջանի գրեթե բոլոր ոլորտներում իրականացվել են լայնամասշտաբ ծրագրեր:
Միևնույն ժամանակ, երկրի ղեկավարը նշել է, որ շրջանում դեռևս առկա են բազմաթիվ խնդիրներ, և անհրաժեշտ է կատարել համապատասխան հետևություններ ու միջոցներ ձեռնարկել դրանք արդյունավետ կերպով լուծելու համար՝ այս ուղղությամբ տալով համապատասխան հանձնարարականներ:
Հաշվետու նիստին մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը/փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Large-scale programs implemented in Artsakh’s Martakert region in 2012
On March 16, Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the city of Martakert to attend the reporting session on the activities carried out in the region in 2012.
Head of the regional administration Vladik Khachatryan and chiefs of various departments delivered corresponding reports.
In his remarks, Bako Sahakyan noted that in the period under review large-scale programs were implemented in nearly all sectors of the region.
Arsakh leader, meanwhile, said that there are still many problems in the region and for their effective solution corresponding conclusions should be made and necessary measures should be taken. The President gave assignments in these directions.
NKR Prime Minister Ara Harutyunyan and other officials attended the session, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.