Մարտակերտում 2012-ին իրականացվել են լայնամասշտաբ ծրագրեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 16-ին այցելել է Մարտակերտ քաղաք և մասնակցել շրջանի 2012թ. գործունեության վերաբերյալ հաշվետվությանը նվիրված նիստին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, զեկույցներով հանդես են եկել Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը և տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում նշել է, որ հաշվետու ժամանակահատվածում շրջանի գրեթե բոլոր ոլորտներում իրականացվել են լայնամասշտաբ ծրագրեր:
Միևնույն ժամանակ, երկրի ղեկավարը նշել է, որ շրջանում դեռևս առկա են բազմաթիվ խնդիրներ, և անհրաժեշտ է կատարել համապատասխան հետևություններ ու միջոցներ ձեռնարկել դրանք արդյունավետ կերպով լուծելու համար՝ այս ուղղությամբ տալով համապատասխան հանձնարարականներ:
Հաշվետու նիստին մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը/փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

16 марта президент НКР Бако Саакян посетил город Мартакерт и принял участие в заседании, посвященном отчету о работе, проделанной в районе в 2012 году.
Как передает пресс-служба президента, с докладами на заседании выступили глава мартакертской райадминистрации Владик Хачатрян и руководители различных подразделений.
В своей речи президент отметил, что за отчетный период практически во всех сферах жизнедеятельности района были осуществлены крупномасштабные программы.
При этом глава государства отметил, что в районе имеются также и многочисленные проблемы, для эффективного решения которых надо сделать соответствующие выводы и принять необходимые меры. При этом он дал соответствующие поручения в этом направлении.