«Միանշանակ է, որ Հայաստանում պետք է փոփոխություններ լինեն, հետևաբար` ընդդիմության ցանկացած ձև ես պաշտպանում եմ»,- ասուլիսում իր` այս օրերին Ազատության հրապարակում գտնվելու փաստը այսպես բացատրեց բանաստեղծուհի, հրապարակախոս Մարինե Պետրոսյանը:
Նա նշեց, որ 2008-ին էլ էր պաշտպանում ընդդիմությանը, թեև այսօրվա ընդդիմությունը մի քիչ մեղմ է, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի «ասածները մի քիչ մեղմ են, ինչը տարօրինակ է ինձ համար»:
«Գուցե դա իր ամերիկյան կրթության հետ է կապված, չգիտեմ: Բայց պետք է բոլոր ձևերը փորձել, մինչև հասնել արդյունքի: Ես կողմնակից եմ ավելի հստակ մոտեցումների»,- նշեց հրապարակախոսը:

It is unequivocal that changes are needed in Armenia and therefore I am for any kind of opposition, poetess and publicist Marine Petrosyan told reporters, explaining why she supports Raffi Hovannisian’s movement at Liberty Square.
Mrs Petrosyan said she also supported the opposition in 2008, but the current opposition is mild, “Raffi Hovannisian’s statements are mild, which is a little strange to me.”
“Perhaps it is due to his American education, I don’t know. But I think all methods should be tried to achieve a result. I am for more clear approaches,” said the publicist.