Ինչպես հաղորդում է «Daily Mail», Ժոզե Մոուրինյոն պայմանավորվել է Ռոման Աբրամովիչի հետ և կվերադառնա «Չելսի»:
Օրերս պորտուգալացի մասնագետը Ռուսաստանի ու Բրազիլիայի ընտրանիների ստուգողական հանդիպմանը ներկա լինելու պատրվակով ժամանել է Լոնդոն, սակայն նրա գլխավոր նպատակը, ըստ աղբյուրի, լոնդոնյան ակումբի ռուս սեփականատեր Ռոման Աբրամովիչի հետ հանդիպումն էր, որի ընթացքում կողմերը համաձայնության են հանգել:
Հարկ է նշել նաև, որ բոլորովին վերջերս «Յուրահատուկը» բաց տեքստով հայտարարել է, որ մտադիր է վերադառնալ և աշխատել այն երկրներից մեկում, որում արդեն եղել է մարզչի կարգավիճակով:
«Ես ճանապարհորդի հոգի ունեմ, սակայն իմ ընտանիքին տեղափոխությունները հեշտ չեն տրվում: Իտալիայից, Անգլիայից, Պորտուգալիայից ու Իսպանիայից հետո դժվար է նոր տարբերակ փնտրել, ուստի, հնարավոր է, ես կվերադառնամ այդ երկրներից որևէ մեկը»,- խոստովանել է Մոուրինյոն:
«Daily Mail»-ը, հենվելով պորտուգալացի մարզչին մոտ կանգնած աղբյուրների վրա, նշում է, որ Ժոզեի ու Ռոման Աբրամովիչի բախումն արդեն անցյալում է: «Չելսիի» ղեկավարն իր ընկերների շրջանում պարբերաբար գովում է նրան, իսկ շռայլ նվերները միայն հաստատում են այդ տեսակետը:
Հաղորդվում է, որ 2007 թ. սեպտեմբերին «Չելսիից» հեռացվելուց հետո Մոուրինյոն 2 մլն ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ «Ֆերրարի» է նվեր ստացել, ինչպես նաև ժամացույց, որի արժեքը 350 հազար ֆունտ ստեռլինգ է:

Abramovich close to deal to bring Mourinho back to Chelsea
Jose Mourinho was due back at Stamford Bridge on Monday night, ready to take his seat to watch Russia play Brazil in a friendly, the Daily Mail reported.
Exactly where he was remained a mystery. Mourinho was on the guest list of the Brazilian FA, but there were no sightings of him braving the cold.
However, it may not be too long before Mourinho is back in even more familiar surroundings: the Chelsea dug-out and the home dressing room.
According to sources close to the self-anointed Special One, Mourinho is once again the chosen one. He is the man Roman Abramovich wants to succeed interim manager Rafa Benitez and a deal, say those sources, is as good as done.
This is not something anyone can confirm. Not when Mourinho remains the manager of Real Madrid, and the Spaniards remain in the hunt for the European Cup this season. But Mourinho has made no secret of his desire to return to England and the pouting Portuguese coach rarely speaks without an agenda.
‘I cannot deny what is clear in my mind,’ Mourinho said recently. ‘After Real Madrid, England, that’s for sure. I keep saying the same, I know clearly.’
He said he could manage ‘everyone’. That he is ‘a professional’ who would have to consider offers from other English clubs should they come.