Արմեն Արզումանյանը պատասխանել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի` ՀՀ նախագահին ուղղված նամակին
ՀՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Արմեն Արզումանյանն արձագանքել է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նամակին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
««Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ ս. թ. մարտի 26-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին հասցեագրված նամակի վերաբերյալ հարկ է արձանագրել երեք հանգամանք.
1. Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մշտապես աչքի է ընկել մեծ համբերատարությամբ, և նա միշտ կառուցողական է իր քայլերում,
2. Նախագահի՝ ս. թ. մարտի 25-ի նամակում արված առաջարկությունը դեռ շարունակում է մնալ ուժի մեջ՝ չնայած հրապարակից հնչող անհիմն վերջնագրերի լեզուն ժամ առ ժամ նվազեցնում է դրա արդիականությունը,
3. Նախագահի հանդիպումները կազմակերպվում են վաղօրոք պլանավորված արարողակարգով, կանխավ ամրագրված ժամերի և տեղի են ունենում նախագահական նստավայրում»:

Armen Arzumanyan replies to Raffi Hovannisian’s letter to President Serzh Sargsyan
Armenian President’s spokesman Armen Arzumanyan has replied to the letter of Heritage party leader Raffi Hovannisian, presidential press service reported.
“Three points should be mentioned in connection with the March 26 letter of Heritage party leader Raffi Hovannisian to President Serzh Sargsyan:
1. President Serzh Sargsyan has always been distinguished by great patience, and he is always constructive in his steps.
2. The proposal mentioned in the President’s March 25 letter is still in force, although the language of unfounded ultimatums voiced at the square reduces its urgency from hour to hour.
3. President’s meetings are organized according to a planned protocol, the time is appointed in advance, and they take place in the Presidential Palace.”