Անվճար Orange WiFi ինտերնետ Երևանի ևս երկու բուհում
Այսօր տեղի է ունեցել Orange WiFi «անկյունների» պաշտոնական բացումը Հայաստանի Պետական Ճարտարապետաշինարարական Համալսարանում և Հայաստանի Պետական Կոնսերվատորիայում:
Ընկերության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ համալսարաններում անվճար WiFi-ով զինված անկյունների ստեղծման ծրագիրը մեկնարկել է դեռ 2011թ., և նախատեսվում է 2013 թ. ընթացքում նման անկյունների թիվը հասցնել 13-ի, որոնցից 9-ը Երևանի և 4-ը՝ մարզային համալսարաններում: Շուտով Գեղարվեստի պետական ակադեմիայի, Երևանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Գյումրիի մասնաճյուղի և Գավառի պետական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները նույնպես կկարողանան օգտվել իրենց բուհի ամենամարդաշատ վայրում տեղադրված անվճար Orange WiFi ինտերնետից:
«Ինտերնետն արդեն մեր առօրյա կյանքի, ինչպես նաև ուսումնական գործընթացների անբաժան բաղկացուցիչն է: Այն այսօր աշխարհի համալսարաններում նույնքան կարևոր և պարտադիր է, ինչքան գրադարանը: Վստահ եմ, որ այս WiFi անկյունները կփոխեն ուսանողների ամենօրյա ուսումնական կյանքը և կհեշտացնեն նրանց գործը», ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Հայաստանի համալսարանների հետ Orange-ի համագործակցությունը միայն WiFi անկյունների ստեղծումն ու անվճար ինտերնետի տրամադրումը չի ընդգրկում: Համալսարանների մեծ մասի հետ Orange-ը նաև համագործակցում է այլ ոլորտներում, ինչպես ուսանողական կրթաթոշակների հատկացում, մասնագիտական պրակտիկայի կազմակերպում Orange-ում, ինչպես նաև ընկերության աշխատակիցների կողմից մասնագիտական և վերապատրաստման դասընթացներ ուսանողների համար:

Free Orange WiFi internet in two more universities in Yerevan
Today the official opening of Orange WiFi corners took place at the State Architecture University of Armenia and the State Conservatory in Armenia. This project of creation of free WiFi corners in the universities was launched in 2011 and during the course of 2013 the total number of such corners is expected to reach 13 – 9 in Yerevan and 4 in regional universities. The students and professors of the State Academy of Fine Arts, Goris Branch of the Yerevan State Engineering University and Gavar State University will also soon have the opportunity to use Orange WiFi internet in the most popular parts of the mentioned universities.
“The internet has already become an irreplaceable part of our daily life and in the educational processes as well. Nowadays, the internet is a mandatory component of universities and libraries all over the world. I’m quite convinced that these WiFi corners will make a difference in the daily life of the students and help them in their studies” said Francis Gelibter, CEO of Orange Armenia.
The partnership of Orange with the universities in Armenia is not limited to the creation of free WiFi corners only. With most of the universities, Orange also collaborates in other domains, such as granting scholarships, organization of professional internships at Orange, as well as conducting professional and training courses for students by Orange employees, company’s press service reported.