ՀՀԿ-ից հերքում են. Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու առանձին հարց չի քննարկվի
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի նիստում «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու առանձին հարց չի քննարկվելու: Նման հայտարարություն է տարածել ՀՀԿ քարտուղար, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նշենք, որ «Ժողովուրդ» թերթի տեղեկություններով` այսօր կայանալիք ՀՀԿ ԳՄ նիստի ժամանակ օրակարգում լինելու է հիմնականում երկու հարց: Առաջին հարցը վերաբերելու է ապրիլի 9-ին կայանալիք ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողակարգին, իսկ մյուսը` «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նամակներին` ուղղված Ս.Սարգսյանին:
«Օրակարգում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ կոալիցիա կազմելու կոնկրետ հարց չկա: Լինելու է գործադիր մարմնի հերթական նիստ, որի ընթացքում քննարկվելու են ներքաղաքական և ներկուսակցական հարցեր»,- հայտարարության մեջ նշել է Շարմազանովը, ավելացնելով, որ քննարկումներ են լինելու նաև Երևանի ավագանու ընտրությունների հետ կապված:

Sharmazanov: RPA session not to discuss forming coalition with Raffi Hovannisian
The Republican Party of Armenia (RPA) Executive Body session will not discuss forming coalition with Heritage party leader Raffi Hovannisian, RPA spokesperson, NA deputy speaker Edward Sharmazanov said in a statement.
Zhoghovurd daily has reported that two issues are on the agenda of the RPA Executive Body session, which is due to be held today. The first issue concerns the protocol of Serzh Sargsyan’s inauguration, while the second issue concerns Raffi Hovannisian’s letters to Serzh Sargsyan.
“The issue of forming coalition with Raffi Hovannisian is not on the agenda. We are going to hold a regular session of Executive Body to discuss domestic political and party issues,” Sharmazanov said, adding that they are also going to discuss issues related to Yerevan elections.