Վրաստանի դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել ռուսաստաբնակ ազգությամբ վրացի երգիչ Սոսո Պավլիաշվիլիի նկատմամբ: «Apsny.ge» կայքի փոխանցմամբ, երգչին մեղադրում են 2012 թ-ին վրացի գործարարի սպանությունը կազմակերպելու մեջ: Հետաքննության վարկածով, Պավլիաշվիլիին եղել է սպանության պատվիրատուն:
Խոսքը վերաբերում է 43-ամյա Ավտանդիլա Ադուաշվիլիին, ում մարմինը հայտնաբերել էին սեփական ավտոմեքենայում: Նշվում է, թե վերջինս եղել է Պավլիաշվիլիի ընկերը: Գործի շրջանակներում կա 6 ձերբակալված, այդ թվում Պավլիաշվիլիի քրոջ ամուսինը: Դեռևս հայտնի չէ, թե ինչ միջոցներ են ձեռնարկելու վրացական իշխանություննրեը Մոսկվայում բնակվող Պավլիաշվիլիին հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ:

Грузинская прокуратура возбудила уголовное дело в отношении певца Сосо Павлиашвили. Как передает «Грузия Online», его подозревают в причастности к убийству грузинского бизнесмена в ноябре 2012 года. По данным следствия, певец был заказчиком преступления.
Речь идет об убийстве 43-летнего Автандила Адуашвили, тело которого нашли в его автомобиле. Убитый бизнесмен был другом Павлиашвили.
По подозрению в причастности к убийству к настоящему времени арестованы шесть человек, включая зятя (мужа сестры) Сосо Павлиашвили Вахтанга Чхапелию.
Певец проживает в Москве. Предпримут ли власти Грузии какие-либо меры к его задержанию, не сообщается.