Ռուս թենիսիստուհի Մարիա Շարապովան, ով Մայամիի մրցաշարի եզրափակչում 4:6, 6:3, 6:0 հաշվով զիջել էր ամերիկուհի Սերենա Ուիլյամսին, հայտարարել է, որ անչափ դժվար է պարտություն կրել եզրափակչում:
Հիշեցնենք, որ Շարապովայի համար սա 5-րդ եզրափակիչն էր, որում նրան չի հաջողվում տիտղոս նվաճել:
«Անչափ դժվար է պարտություն կրել եզրափակչում, քանի որ մեծ ջանքերի գնով ես հասնում մինչև այդ փուլը, իսկ հաղթանակից բաժանում է միայն 1 քայլ: Այնուամենայնիվ, 2-րդ տեղն էլ վատ արդյունք չէ: Որքան շատ եմ հնարավորություն ստանում հանդես գալ եզրափակչում, այնքան մեծանում են հաղթելու շանսերս:
Առջևում դեռ բազմաթիվ մրցաշարեր ու շատ հանդիպումներ կան: Վստահ եմ, կգա այն օրը, երբ կհաղթեմ Սերենային: Կցանկանայի, որ դա լիներ Ուիմբլդոնի մրցաշարի շրջանակներում: Հենց այսպիսի մտքերով էլ ավարտում եմ Մայամիի մրցաշարը»,- նշել է Շարապովան:

Maria Sharapova is pleased with the state of her game as she prepares to begin her clay-court preparations for defending the French Open title, even though the Russian star still has no title at Miami, AFP reported.
World No. 2 Sharapova led by a set and a break before world No. 1 Serena Williams battled back, capturing the final 10 games on her way to a 4-6, 6-3, 6-0 victory in Saturday's WTA Miami hardcourt final.
"It's tough to lose in the final stage because you've worked so hard to get there, no doubt about that," Sharapova said.
"But it is a really nice stage to be at. It's a nice opportunity that you're giving yourself. The more that I give myself this opportunity, the better chance that I have of winning. That's what I have to think about.
"Within a tournament there are a lot of ups and downs and I'm really happy with what I have been able to achieve in the last month."