Օդաչուներն անհանգստացած են. ՀԽ-ն լայն քննարկման է պատրաստվում
Այսօր ՀՀ հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանի հետ են հանդիպել Ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ընկերության օդաչուները:
Խորհուրդի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ վերջիններս ՀԽ նախագահին են ներկայացրել իրենց մտահոգությունը «Արմավիա»-ի ներկա իրավիճակի վերաբերյալ, քննարկել դրա հետևանքները օդաչուների հետագա գործունեության վրա:
ՀԽ նախագահն առաջարկել է «Արմավիա» ընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակի, հայ օդաչուների խնդիրների և ընդհանրապես Հայաստանի քաղավիացիայի ապագայի վերաբերյալ առաջիկայում կազմակերպել լայն քննարկում՝ շահագրգիռ բոլոր կառույցների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:

Pilots of Armenia’s national airline Armavia have met with Armenian Public Council chairman Vazgen Manukyan, council’s press service reported.
The pilots presented their concerns regarding the current situation in Armavia as well as its possible impact on their future career.
Vazgen Manukyan, for his part, proposed organizing a large discussion on Armavia, problems faced by Armenian pilots as well as the future of Armenian Civil Aviation with participation of representatives of all concerned departments.