«Գալաթասարայի» հարձակվող Դիդյե Դրոգբան Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակչի առաջին խաղում «Ռեալից» 0:3 հաշվով կրած պարտությունիղ հետո ստիպված էր ընդունել մրցակցի գերազանցության փաստը:
«Մենք բաց թողեցինք մեր հնարավորությունը: Խնդիրն այն բանի մեջ է, որ մեր թիմը փորձ չունի: Երիտասարդ կազմ ունենք, սակայն դեռ սովորում ենք ու ավելացնում: Դե ինչ, սա լավ դաս էր: Աշխատում էինք հավասարի պես խաղալ «Ռեալի» հետ, սակայն մրցակիցն ավելի հաջողակ էր հարձակման մեջ:
Վարանը շատ լավ և հզոր ֆուտբոլիստ է: Նա ամենևին էլ պատահական չէ հայտնվել «Ռեալում»: Արժանի է հիմնական կազմում տեղին, ինչն այսօր ապացուցեց հերթական անգամ»,- հայտարարել է հարձակվողը:

Didier Drogba said Galatasaray had been taught "a good lesson" by Real Madrid after the Turkish side were all but eliminated from the Champions League.
"We're not at their level, but I think it's a lack of experience more than anything else," Drogba told beIN Sport. "We're learning, we're a young team. There are things that need improving.
"It's a good lesson, and one we have to show we've learned well in the return leg. We wanted to contain Madrid, but we could have done it in a different way, with more audacity and aggression. We could have caused them problems as we had chances, but that's the way it is."