Մովսիսյանը պաշտպանել է Ռոստովի հայերի որոշումը
Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը պաշտպանել է Ռոստովի հայերի որոշումը, որով նրանք հրաժարվում են ներկա լինել «Սպարտակի» հետ հանդիպմանը:
Խաղի օրը տեղի հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչները հանդիպել են Մովսիսյանի հետ, և վերջինս ստորագրել է նրանց գնած 60 տոմսի վրա:
«Ավելի քան 20 րոպե խոսեցինք Յուրայի հետ,- ասել է հայերից մեկը:- Նա պաշտպանեց մեր որոշումը` կապված «Սպարտակի» հետ հանդիպմանը ներկա լինելուց հրաժարվելու հետ: Լարված իրավիճակը չպետք է մթագնի ֆուտբոլային տոնը»:
Հիշեցնենք, որ Ռոստովի հայերի այդ որոշումը թելադրված է սեփական անվտանգության գիտակցումով` մարտի 28-ին կատարված միջադեպից հետո: Այդ օրը բախման պատճառով զոհվել է «Ռոստովի» երկրպագու Ալեքսանդր Տերեխովը: Գործով կասկածյալներն են Նիկա Խարչիլավան ու Գարեգին Մնացականյանը:
«Մենք հասկանում ենք, որ քաղաքում իրավիճակը ծայրաստիճան լարված է, և սադրանքները բացառված չեն,- նշել է հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչներից մեկը:- Այդ իսկ պատճառով որոշել ենք չներկայանալ «Սպարտակի» հետ հանդիպմանը»:

Юра Мовсисян поддержал решение ростовских армян не идти на матч со «Спартаком»
Нападающий московского «Спартака» Юра Мовсисян поддержал решение ростовских армян не идти на матч «Ростова» со «Спартаком».
В день игры у местной диаспоры состоялась встреча с Мовсисяном, который подписал каждый из 60 купленных армянами билетов.
«Разговаривали с Юрой больше 20 минут. Он поддержал наше решение – накаленная ситуация не должна омрачить праздник футбола», - сказал один из армянских болельщиков «Ростова».
Напомним, что решение ростовских армян связано с инцидентом, который произошел 28 марта. В этот день в результате столкновений был убит болельщик «Ростова» Александр Терехов. Подозреваемыми по данному делу идут Ника Харчилава и Гурген Мнацаканян.
«Мы понимаем, что ситуация в городе накалена, и могут последовать провокации! Поэтому нами было принято решение отказаться от посещения матча», - рассказал источник в армянской диаспоре «Ростова».