Ս. Գիմիշյան. Մի քիչ տխուր է...Ընտրված ուղին ու պայքարի ձևը չեմ հասկանում
«Ես ընդհանրապես ակնկալում եմ, որ երկրում քաղաքական խնդիրներ լուծվեն և երկիրը նոր իրավիճակում հայտնվի: Որ հինգ տարի հետո մենք այնպիսի նախագահական ընտրություններ չունենանք, ինչպիսիք եղել ենք վերջին երեք-չորս նախագահական ընտրությունները»,- անդրադառնալով Ր. Հովհաննիսյանի գլխավորած շարժման հետ կապված ակնկալիքներին` Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Սոս Գիմիշյանը:
Իսկ թե ինչպես պետք է դա տեղի ունենա, պարոն Գիմիշյանը նշեց. «Ես և իմ ընկերները Ր. Հովհաննիսյանին ներկայացրել ենք մեր առաջարկները: Բայց որոշում ընդունողն ինքն է, որովհետև ժողովուրդն է որոշել, որ նա պետք է լինի ընդդիմության առաջնորդը»:
Զրուցակիցը չցանկացավ մանրամասներ հաղորդել այդ առաջարկների վերաբերյալ, բայց  նշեց, որ «առաջարկները տարբերվում են նրանից, ինչ որ արվում է, բայց դա կարևոր չէ: Որոշում ընդունողն ինքն է»:
Հարցին, թե հատկապես այսօրվա ակցիայից ինչ է սպասում, Ս. Գիմիշյանը պատասխանեց. «Ինձ համար մի քիչ տխուր է: Ես այսօր քաղաքական գործընթաց, էական փոփոխություններ չեմ տեսնում: Այսօր եկել էի, ուզում էի հասկանալ, զգալ ժողովրդին ու հասարակական գործընթացները, ինչպես նաև ուզում էի տեսնել, թե ինչ ուղիով է Ր. Հովհաննիսյանը տանելու պայքարը: Բայց, ցավոք սրտի, ընտրված ուղին ու պայքարի ձևը չեմ հասկանում: Դա երևի իմ պրոբլեմն է, որ չեմ հասկանում»:

Сос Гимишян: Избранный Раффи Ованнисяном способ борьбы вызывает грусть и недоумение
«Я вообще ожидаю, что политические проблемы в стране будут решены, страна окажется в новой ситуации и спустя 5 лет у нас будут не такие президентские выборы, какими были последние 3-4 выборы главы государства», – заявил в интервью Panorama.am председатель партии «Христианско-народное возрождение» Сос Гимишян, обратившись к ожиданиям, которые он связывает с движением, возглавляемым лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном.
«Я и мои товарищи представили Раффи Ованнисяну свои предложения. Но решения здесь принимает он, так как народ решил, что Раффи Ованнисян должен быть лидером оппозиции», – отметил Сос Гимишян.
При этом собеседник Panorama.am отказался сообщить подробности относительно представленных Раффи Ованнисяну предложений, отметив лишь: «Предложения отличаются от того, что сейчас делается, но это неважно. Решения принимает он».
В ответ на вопрос, какие именно ожидания он связывает с сегодняшней акцией, Сос Гимишян сказал: «Мне немного грустно. Я сегодня не вижу политического процесса, существенных изменений. Я сегодня пришел, хотел понять, почувствовать народ и общественные процессы, а также хотел увидеть, каким путем намерен Раффи Ованнисян вести борьбу. Но, к сожалению, я не понимаю избранный им путь и способ борьбы. Но то, что я не понимаю этого, видимо, моя проблема».