Օտտավայում ցուցադրվել է տեսաժապավեն Հայաստանի տեսարժան վայրերի վերաբերյալ
Կանադայում ՀՀ դեսպանությունը Օտտավայի հայ մշակութային կազմակերպության աջակցությամբ մասնակցել է Օտտավայի Ալգոնքինի կիրառական արվեստների և տեխնոլոգիաների քոլեջում կայացած «Մշակույթների տոն» ամենամյա միջոցառմանը:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, տարբեր մշակույթների ներկայացմանն ուղղված այս միջոցառմանն իրենց տաղավարներով մասնակցել են շուրջ երկու տասնյակ դեսպանություններ և կազմակերպություններ:
ՀՀ դեսպանության տաղավարում ցուցադրվել են հայ մշակույթի մասին պատմող նյութեր, զբոսաշրջային բրոշյուրներ, իսկ հայ կամավորները մատուցել են հայկական ուտեստներ: Ներկաներին ցուցադրվել է նաև տեսաժապավեն Հայաստանի տեսարժան վայրերի և մշակույթի վերաբերյալ:

Посольство Армении в Канаде при содействии Армянской культурной организации Оттавы приняло участие в ежегодном мероприятии «Праздник культур», которое проходит в Алгонкинском колледже прикладных дисциплин и технологий (Algonquin College of Applied Arts and Technology).
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в мероприятии, направленном на представление различных культур, со своими павильонами приняли участие порядка 20 посольств и организаций.
В павильоне посольства РА были выставлены различные брошюры, рассказывающие об армянской культуре, а армянские волонтеры представляли блюда армянской кухни. Кроме того, присутствующим был показан видеоролик, рассказывающий о достопримечательностях Армении и армянской культуре.