Ա.Ադիբեկյան. Տ.Մարգարյանը վերջին 20 տարիների լավագույն քաղաքապետն է
Գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վերջին 20 տարիներին Երևանի լավագույն քաղաքապետն է: Այս մասին այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը՝ լրագրողներին ներկայացնելով դեկտեմբերի և մարտի սոցհարցումների արդյունքները, որոնց պատվիրատուն Հանրապետական կուսակցությունն է և ևս երկու այլ կուսակցություններ. «Հարցված երևանցիների 63 տոկոսը քաղաքապետին լավագույնն են համարում, սակայն սա չի նշանակում, թե Երևանի վարչական շրջաններում խնդիրներ ու թերություններ չկան: Օրինակ, Տ.Մարգարյանից գոհ են Նոր-Նորքում, Մալաթիա-Սեբաստիայում, մասամբ Դավիթաշենում, իսկ առավել դժգոհ են աջափնյակցիները, արաբկիրցիները: Ի դեպ, Կենտրոնի բնակիչները մասամբ են դժգոհ քաղաքապետից»,- ներկայացրեց նա:
Հարցվածների թվում 34 տոկոսն արդեն որոշել է, թե ում է ընտրելու, ըստ այդմ առաջատարը, ինչպես արդեն կարելի էր հասկանալ, ՀՀԿ ընտրական ցուցակը գլխավորող Տ.Մարգարյանն է՝ նրան կընտրի 24-25 տոկոսը, երկրորդ տեղում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանն է, թեև երկրորդն է տոկոսային շատ ցածր ցուցանիշով՝ հարցվածների 1-4 տոկոսն է, որ կընտրի նրան: Գրեթե նույն ցուցանիշն ունեն «Բարև Երևան» դաշինքը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանն ու ՕԵԿ-ական Արմեն Երիցյանը պարագայում՝ 0.5-1.7 տոկոս, թեև այստեղ կարելի է տեղավորել նաև դաշնակցական Արմեն Ռուստամյանին՝ իր 0.4 – 1.6 տոկոսով:
Ա.Ադիբեկյանը նշեց, որ «Ժառանգության» առաջնորդի վարկանիշի վրա բացասական անդրադարձան  վերջին զարգացումները, թեև դա դժվար ազդեցություն ունենա Երևանի ավագանու ընտրություններում «Բարև Երևան» դաշինքի ցուցանիշի վրա, քանի որ Ր.Հովհաննիսյանն ավելի շատ է դիտվում քաղաքապետի թեկնածու, քան ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանը:

Тарона Маргаряна назвали лучшим мэром Еревана за последние 20 лет. Соцопрос
Действующий мэр Еревана Тарон Маргарян является лучшим мэром армянской столицы за последние 20 лет. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил директор аналитического центра «Социометр» Агарон Адибекян, представляя данные проведенных в декабре и марте текущего года соцопросов.
Соцопросы были проведены по заказу трех партий, в том числе и Республиканской партии Армении (РПА). «63% опрошенных жителей Еревана считает Тарона Маргаряна лучшим мэром города, однако это не означает, что в административных районах Еревана нет проблем и недостатков. Например, работой Тарона Маргаряна довольны в таких административных районах, как Нор-Норк, Малатия-Себастия, отчасти Давидашен, и наиболее недовольны в административных районах Ачапняк и Арабкир. Кстати, жители столичного административного района Кентрон недовольны работой мэра Еревана только частично», – сообщил Агарон Адибекян.
По его словам, 34% респондентов уже решили, кому отдадут свой голос на предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана: на первом месте – возглавляющий список РПА Тарон Маргарян (24-25%), на втором месте – возглавляющий список партии «Процветающая Армения» (ППА) Вардан Осканян (1-4%). За ним следуют с почти одинаковыми показателями возглавляющие списки союза партий «Здравствуй, Ереван» и «Оринац еркир» Армен Мартиросян и Армен Ерицян – 0,5-1,7%. Что же касается Армена Рустамяна, возглавляющего список АРФ «Дашнакцутюн», за него готовы проголосовать 0,4-1,6% респондентов.
При этом А.Адибекян отметил, что последние события отразились на рейтинге участника состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна отрицательно, однако это обстоятельство вряд ли серьезно повлияет на показатель союза партий «Здравствуй, Ереван», так как Раффи Ованнисяна в качестве кандидата в мэры Еревана воспринимает больше людей, чем возглавляющего список союза партий «Здравствуй, Ереван» Армена Мартиросяна.
Дворовые встречи – стихия Тарона Маргаряна, а основную часть его электората составляют женщины. Заявление А.Адибекяна