Րաֆֆին ամոթանք տվեց իրենց քաղաքական «վոժդ» համարողներին
«Մենք չենք ճանաչում և չենք ընդունում այդ կեղծ երդումը և կեղծ օրհնությունը, և կեղծ ընտրությունը որ կատարեցիք»,- այսօր Ազատության հրապարակում հայտարարեց ժամեր առաջ Մոսկվայից վերադարձած «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով ելույթը` նա հայտարարեց, որ չեն ընդունում նաև այն քաղաքական ուժերին, ովքեր «մեր արյան վրայով քաղաքական կարիերա փորձեցին սարքել»: «Ես կարող եմ փետրվար 18-ից մինչև ապրլի 9-ը լիքը սխալներ գործած լինեմ, բայց հաղթանակը խոստացել եմ, որ տանելու եմ ձեզ հետ մինչև վերջ: Նրանք, ովքեր օգտվելով իմ մի ժամվա բացակայությունից, ուզում էին իրենց քաղաքական «վոժդ» համարել, ամոթ իրանց: Մենք չեն ընդունում պարոն Սարգսյանի դե ֆակտո իշխանությունը և նույն շնչով չենք ընդունում իրենց կեղծ ընդդիմության ղեկավարներ, ովքեր ուզում էին ժողովրդին արյան տանել», -հայտարարեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա նաև անդրադարձավ Հայ Ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանի այն մտքերին, որն արտահայտել էր Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում. «Սիրելի Զոյա, ես հնարավոր է չեմ տեսել, որ դուք այստեղ, հրապարակում կանգնած եք եղել, բայց մի ասեք ողորմելի, ամոթ է»:
Հիշեցնենք, Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Զոյա Թադևոսյանը ասել էր. «Երեկ (ապրիլի 9-ին) Բաղրամյան պողոտայում հենց ՀԱԿ-ի ակտիվիստներն էին կանգնած, իսկ Պռոշյանի հատվածում ես իմ բազմաթիվ ընկերների հետ կանգնած եմ եղել: Դա սխալ գնահատական է, և ցավում եմ, որ հենց այդ տրամաբանությամբ առաջնորդվելով, ամենաակտիվ քաղաքական ուժի վրա ցեխ շպրտելով որոշում էին իրենց ճանապարհը հարթել ընդդիմության տիտղոսը զավթելու նպատակով: Դա ողորմելի քայլ է»:
Այնուհետև Հովհաննիսյանը «զորավարից» պահանջեց անհապաղ պատժել Արմեն Մարտիրոսյանի վրա ձեռք բարձրացրած ոստիկանին:
Հարակից հրապարակում. ՀԱԿ-ի բազմաթիվ անդամներ եղել են Ազատության հրապարակում. ինչո՞ւ Րաֆֆին չի նկատել նրանց. Թադևոսյանի անդրադարձը

Раффи Ованнисян: «Позор тем, кто, воспользовавшись моим отсутствием на час, хотели возомнить себя политическим вождем»
19:04 12/04/2013
«Мы не признаем эту инаугурацию»,– заявил на стартовавшем немногим ранее митинге на ереванской Площади Свободы лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
Продолжая речь, Раффи Ованнисян заявил, что они не признают те политические силы, которые пытались построить карьеру на их крови.«Возможно, с 18 февраля по 9 апреля я допустил ошибки, но я пообещал, что буду вести победу с вами до конца. Позор тем, воспользовавшись моим отсутствием на час, хотели возомнить себя политическим вождем»,– заявил политик, добавив, что они не признают фиктивных лидеров оппозиции, которые хотели вести народ к кровопролитию.
Комментируя заявление представителя Армянского национального конгресса (АНК) Зои Тадевосян, Раффи Ованнисян отметил: «Дорогая Зоя, я, возможно, не видел, что вы стояли там, на площади, но не называйте этот шаг жалким, стыдно».
Отметим, в беседе с корреспондентом Panorama.am Зоя Тадевосян сказала: «Вчера (9 апреля) на проспекте Баграмяна стояли именно активисты АНК, а на улице Прошяна я стояла там с многими из своих друзей. Это была ошибочная оценка, сожалею, что именно руководствуясь этой логикой, поливая грязью самую активную политическую силу, они решали проложить себе путь к получению титула оппозиции. Это жалкий шаг».
Затем Раффи Ованнисян потребовал у главы полиции наказать полицейского, поднявшего руку на вице-председателя партии «Наследие Армена Мартиросяна.