Պաշտոնանկ արվող նախարարների անունները հայտնի են
Նախօրեին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ակնարկել էր առաջիկայում կառավարության կազմում երկու նախարարի փոփոխության մասին»:
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով` «Աբրահամյանի ակնարկած երկու նախարարներից մեկը ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանն է, մյուսը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը։
Թերթի տեղեկություններով՝ Վ. Գաբրիելյանն ինքն այլևս չի ցանկանում պաշտոնավարել, քանի որ հոգնել է նախարարի կարգավիճակից։ Իսկ Ա. Հարությունյանի հարցն այլ է. ըստ թերթի տեղեկությունների` նրանից դժգոհություն կա։ Ու հիմա նա ակտիվորեն հանդիպում է տարբեր շրջանակների՝ խնդրելով զբաղվել իր լոբբինգով։
Հարությունյանին պաշտոնանկ անելու լուրը ՀՀԿ-ից ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել են՝ ասելով, որ նման հարց դեռ չեն քննարկել:

Parliament speaker Hovik Abrahamyan hinted after the RPA executive body meeting on Friday that two ministers will be replaced in the new cabinet.
According to Zhoghovurd daily, one of them is Minister of Finance Vache Gabrielyan and the other is Minister of Nature Protection Aram Harutyunyan.
According to the paper, Gabrielyan no longer wants to hold his position as he is tired of the minister’s status. As for Harutyunyan, the paper says, there is dissatisfaction with his work and he now actively meets with representatives of various circles and asks them to lobby for him.