Պաշտոնանկ արվող նախարարների անունները հայտնի են
Նախօրեին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ակնարկել էր առաջիկայում կառավարության կազմում երկու նախարարի փոփոխության մասին»:
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով` «Աբրահամյանի ակնարկած երկու նախարարներից մեկը ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանն է, մյուսը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը։
Թերթի տեղեկություններով՝ Վ. Գաբրիելյանն ինքն այլևս չի ցանկանում պաշտոնավարել, քանի որ հոգնել է նախարարի կարգավիճակից։ Իսկ Ա. Հարությունյանի հարցն այլ է. ըստ թերթի տեղեկությունների` նրանից դժգոհություն կա։ Ու հիմա նա ակտիվորեն հանդիպում է տարբեր շրջանակների՝ խնդրելով զբաղվել իր լոբբինգով։
Հարությունյանին պաշտոնանկ անելու լուրը ՀՀԿ-ից ոչ հերքել, ոչ էլ հաստատել են՝ ասելով, որ նման հարց դեռ չեն քննարկել:

Накануне после заседания исполнительного органа Республиканской партии Армении спикер парламента Овик Абраамян намекнул о смене двух министров в составе правительства. Об этом пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники.
«Один из них – министр финансов Армении Ваче Габриелян, а другой – министр охраны природы Арам Арутюнян», - отмечает газета.
По сведениям издания, В.Габриелян сам не желает больше работать на этой должности, поскольку устал от статуса министра. А вопрос А.Арутюняна – в иной плоскости, им просто недовольны. Сейчас он активно встречается с различными кругами, лоббируя свое переназначение.
«Сведения об отставке А.Арутюняна в РПА не опровергли и не подтвердили, заявив, что этот вопрос пока не обсуждался», - пишет издание.