Հարձակվել են ԱԺ պատգամավորի որդու վրա. Հայկը հոգեբանական տրավմա է ստացել
Ապրիլի 14-ին գիշերը, ժամը 02:30-ին Երևանի Գայդարի փողոցի շքամուտքերից մեկում ավազակային հարձակում է կատարվել ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արագած Ախոյանի որդու` 19-ամյա Հայկ Ախոյանի նկատմամբ:
Պատգամավոր Արագած Ախոյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ հարձակումը կատարվել է էլեկտրաշոկի գործադրմամբ, և հանցագործները որդու մոտից գողացել են հեռախոսը և տան բանալիները: «Դրամապանակը հեռու է ընկել, չեն կարողացել մթության մեջ տեսնել»,- փոխանցեց պատգամավորը:
Նրա խոսքով, հանցագործները դիմակավորված են եղել, և որդին չի կարողացել տեսնել ավազակներին: «Չկա մեկը, որի հետ վատ հարաբերություն ունեցած լինենք, որ այդ պատճառով որդուս նկատմամբ թշնամանք ունենային, պատճառը թալանելն է եղել»,-ասաց պարոն Ախոյանը:
Մեր զրուցակիցն ասաց, որ որդին ճիշտ է վնասվածքներ չի ստացել, բայց հոգեբանական սթրես է ապրել: «Պատկերացրեք դիմակներով գիշերվա ժամին հարձակվեն մարդու վրա: Բարոյահոգեբանական տրավմա է ստացել», -հավելեց պատգամավորը:

На 19-летнего сына депутата фракции ППА Арагаца Ахояна совершено разбойное нападение
Ночью 14 апреля, в 02:30, в подъезде одной из улиц Еревана произошло разбойное нападение на сына депутата фракции «Процветающая Армения» Арагаца Ахояна – 19-летнего Айка Ахояна.
В беседе с корреспондентом Panorama.am Арагац Ахоян сообщил, что нападение сопровождалось применением электрошоковых устройств, а преступники украли у Айка Ахояна телефон и ключи от дома. «Его бумажник упал далеко, и они не сумели найти в темноте»,– сообщил депутат.
По словам депутата, преступники были в масках и его сын не сумел разглядеть их. «Мы ни с кем не находились в плохих отношениях, чтобы из-за этого кто-то питал ненависть к моему сыну. Целью этого преступления было ограбление»,– добавил он.