Ապրիլի 17-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի /ԿԽՄԿ/ առաքելության նորանշանակ ղեկավար Նիկոլաս Ֆլյորիին /Շվեյցարիա/: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Զրույցի ընթացքում Նիկոլաս Ֆլյորին ներկայացրել է առաքելության ծրագրերն առաջիկա շրջանի համար: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ:
Կարեն Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպմանը ներկա ԿԽՄԿ առաքելության նախկին ղեկավար Ռոման Պարամոնովին՝ ԼՂՀ-ում իր պաշտոնավարման շրջանում իրականացրած աշխատանքների համար և պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցություն ցուցաբերելու հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:

Глава МИД НКР принял нового главу миссии Международного Комитета Красного Креста
17 апреля министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял новоназначенного руководителя миссии Международного Комитета Красного Креста (МККК) в Нагорном Карабахе Николаса Флери (Швейцария).
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, в ходе беседы Николас Флери представил планы организации на ближайший период. Состоялся обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.
Карен Мирзоян поблагодарил присутствовавшего на встрече прежнего главу миссии МККК Романа Парамонова за осуществленную во время пребывания на своей должности работу в НКР и выразил готовность оказать посильное содействие деятельности Красного Креста в республике.