Ապրիլի 17-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի /ԿԽՄԿ/ առաքելության նորանշանակ ղեկավար Նիկոլաս Ֆլյորիին /Շվեյցարիա/: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Զրույցի ընթացքում Նիկոլաս Ֆլյորին ներկայացրել է առաքելության ծրագրերն առաջիկա շրջանի համար: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ:
Կարեն Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպմանը ներկա ԿԽՄԿ առաքելության նախկին ղեկավար Ռոման Պարամոնովին՝ ԼՂՀ-ում իր պաշտոնավարման շրջանում իրականացրած աշխատանքների համար և պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցություն ցուցաբերելու հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:

On April 17, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic Karen Mirzoyan met newly appointed head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Nagorno-Karabakh, Nicolas Fleury (Switzerland).
During the meeting, Nicolas Fleury presented the organization’s future plans. The sides exchanged views on a range of issues of mutual interest.
Karen Mirzoyan expressed his gratitude to former head of the ICRC Mission Roman Paramonov, who participated in the meeting, for the activities fulfilled in NKR during his tenure and expressed readiness to provide all possible assistance in the implementation of the ICRC programs in Artsakh, NKR MFA press service reported.