Մկրտիչ Մինասյան. Ես ՀՀԿ-ի և ԲՀԿ-ի միջև հակադրումներ չեմ տեսնում
«Ես բարձր եմ գնահատում Տարոն Մարգարյանի կատարած աշխատանքը, տարիների ընթացքում նա աշխատելով որպես փոխքաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի և Կարեն Կարապետյանի հետ մեծ փորձառություն է ձեռք բերել քաղաքի կառավարման գործում»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադառնալով ներքաղաքական իրավիճակին և Երևանի ավագանու ընտրություններին ասաց ԱԺ ՀՀԿ-ի խմբակցության անդամ Մկրտիչ Մինասյանը:
Նա շարունակում է այն լավ գործը, որ սկսվել էր նրա նախորդների կողմից և նա բավականին դրական փոփոխություններ է իրականացրել քաղաքում:
«Բավականին մեծ աշխատանքներ են իրականացվել կանաչապատման, կառուցապատման և ճանապարհների բարեկարգման առումով, չնայած նրան, որ կան դեռևս թերություններ, որոնք կշտկվեն հաջորդ 4 տարիների ընթացքում՝ նոր ավագանու միջոցով»,-նշեց նա:
Անդրադառնալով ներքաղաքական իրավիճակին Մինասյանը կարծիք հայտնեց, որ որոշ հարցերի շուրջ ընդդիմությունը կարող է ընդհանրություններ ունենալ, սակայն ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի միավորման հնարավորություն ինքը չի տեսնում:
«Տեսնելով այսօրվա քաղաքական ընթացքը ընդդիմության միավորման հնարավորությունները ես փոքր եմ համարում»,-ասաց Մ. Մինասյանը:
Նրա խոսքերով, Երևանում 4 տարի է, որ գործում է ավագանու ինստիտուտը և ինքը չի հիշում ավագանու որևէ նիստ, որի ժամանակ ԲՀԿ-ն կտրականապես տարբերվող կամ հակադիր դիրքորոշումներ հայտներ այդ նիստերի ընթացքում:
«Ես ՀՀԿ-ի և ԲՀԿ-ի միջև հակադրումներ չեմ տեսնում, սակայն կան հարցեր, որտեղ կուսակցությունների դիրքորոշումները տարբերվում են»,-ասաց բանախոսը:
Անդրադառնալով Հայաստանում հեղափոխության իրականացման հնարավորությանը Մինասյանը նշեց, որ հայոց հայրենիքը պետք է գնա էվոլյուցիոն զարգացման ճանապարհով և հեղափոխությունները Հայաստանի համար չեն ու խնդիրների լուծումը չի կարող իրականանալ հեղափոխությունների միջոցով:

«Я высоко оцениваю работу, проделанную Тароном Маргаряном. Работая в качестве вице-мэра, он вместе с Гагиком Бегларяном и Кареном Карапетяном приобрел большой опыт в деле управления городом», – об этом на встрече с журналистами заявил депутат фракции Республиканской партии Армении Мкртич Минасян, комментируя внутриполитическую ситуацию в стране и предстоящие выборы в Совет старейшин Еревана.
Он продолжает то доброе дело, которое было начато предыдущими мэрами и осуществил достаточно положительные изменения в городе, подчеркнул депутат.
«Была проделана серьезная работа по озеленению, застройке территорий города, улучшению дорог, несмотря на то, что все еще есть ряд упущений, которые будут исправлены в течение остальных 4 лет, благодаря действиям членов нового Совета старейшин»,– подчеркнул он.
Касаясь внутриполитической ситуации, Мкртич Минасян заявил, что оппозиция вокруг некоторых вопросов может иметь общности, однако он не видит у оппозиции шансов на сплочение.
«Видя сегодняшнюю политическую ситуацию, я считаю, что шансы оппозиции на сплочение невелики»,–подчеркнул М. Минасян.
Депутат добавил, что в Ереване четыре года действует институт Совета старейшин и он не помнит какого-либо заседания, в ходе которого представители партии «Процветающая Армения» озвучивали резко отличающиеся и противоположные позиции на заседаниях.
«Я не вижу противоречий между РПА и ППА, однако существуют вопросы, в которых позиции партий отличаются», – заявил парламентарий.
Касаясь возможности осуществления революции в Армении, Мкртич Минасян отметил, что республика должна идти по пути эволюционного развития, а проблемы должны решаться не путем революций.