Չեմ հասկանում, մարդ չունե՞ն. Բագրատյանը` Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակվելու մասին
«Վերանշանակվում է մի մարդ, որի օրոք ՀՀ տնտեսությունը 5 տարում 2 անգամ աճելու փոխարեն գրեթե նույնն է մնացել», -իր ֆեյսբուքյան էջում հայտարարել է ՀՀ նախկին վարչապետ ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը` արձագանքելով վարչապետի պաշտոնում Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակման մասին լուրին:
Նախօրեին ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացնելով որոշման մասին, հայտարարել էր, որ Տիգրան Սարգսյանը կարողացել է իրականացնել ՀՀ նախագահի հանձնարարականը՝ կապված Հայաստանի տնտեսական աճի 7 %-ի ապահովման հետ:
Այս կապակցությամբ Բագրատյանը գրել է. «Ինչ վերաբերում է 7,2% աճին, ապա այն բլեֆ է։ Պատրաստ եմ հանդիպել Տ. Սարգսյանի հետ և ապացուցել։ Ստացվում է, ոչ մի փոփոխություն էլ չի լինելու։ Իսկ այդ աճերը ահա այսպես նկարվելու են։ 2008-ին գոնե մի քանի հոգու փոխեցին։ Չեմ հասկանում, մարդ չունե՞ն։ Թե իսկապես ընդդիմությանը տաշեղի տեղ էլ չեն դնում։ Բա Հայաստ՞անը»։

"A person is reappointed during whose tenure economy remained almost on the same level instead of growing two-fold over 5 years,” member of Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction Hrant Bagratyan wrote on his Facebook page, commenting on the reappointment of Tigran Sargsyan as PM.
RPA spokesman Edward Sharmazanov said following the meeting of the Republican Party of Armenia Council and Executive Body on Thursday that the Armenian government, like all other governments, is not ideal, but Tigran Sargsyan carried out the President’s assignment on ensuring 7 percent economic growth.
Commenting on Sharmazanov’s statement, Hrant Bagratyan noted, “As for the 7.2 percent growth, it is a bluff. I am ready to meet with Tigran Sargsyan and prove it. It looks like there will be no changes.”