Չեմ հասկանում, մարդ չունե՞ն. Բագրատյանը` Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակվելու մասին
«Վերանշանակվում է մի մարդ, որի օրոք ՀՀ տնտեսությունը 5 տարում 2 անգամ աճելու փոխարեն գրեթե նույնն է մնացել», -իր ֆեյսբուքյան էջում հայտարարել է ՀՀ նախկին վարչապետ ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը` արձագանքելով վարչապետի պաշտոնում Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակման մասին լուրին:
Նախօրեին ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացնելով որոշման մասին, հայտարարել էր, որ Տիգրան Սարգսյանը կարողացել է իրականացնել ՀՀ նախագահի հանձնարարականը՝ կապված Հայաստանի տնտեսական աճի 7 %-ի ապահովման հետ:
Այս կապակցությամբ Բագրատյանը գրել է. «Ինչ վերաբերում է 7,2% աճին, ապա այն բլեֆ է։ Պատրաստ եմ հանդիպել Տ. Սարգսյանի հետ և ապացուցել։ Ստացվում է, ոչ մի փոփոխություն էլ չի լինելու։ Իսկ այդ աճերը ահա այսպես նկարվելու են։ 2008-ին գոնե մի քանի հոգու փոխեցին։ Չեմ հասկանում, մարդ չունե՞ն։ Թե իսկապես ընդդիմությանը տաշեղի տեղ էլ չեն դնում։ Բա Հայաստ՞անը»։

Депутат фракции АНК Грант Багратян не верит в изменения в экономической сфере
«На пост переназначают человека, в годы пребывания в должности которого экономика, вместо того, чтобы за 5 лет зафиксировать рост в два раза, осталась почти на том же уровне», – об этом на своей страничке в Facebook заявил депутат фракции Армянского национального конгресса Грант Багратян, комментируя сведения о переназначении Тиграна Саркисяна на должность премьер-министра.
Напомним, накануне после заседания Совета и Исполнительного органа Республиканской партии Армении пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов отметил, что действующее правительство РА, как и всякие прочие правительства в мире, неидеальное, однако Т. Саркисян сумел выполнить поручение президента по обеспечению 7%-ного экономического роста.
Комментируя это заявление Шармазанова, Грант Багратян подчеркнул: «Что касается 7.2-процентного роста, то это блеф. Я готов встретиться с Тиграном Саркисяном и доказать это. Выходит, что никаких изменений не будет». При этом он добавил, что оппозиции отводится незначительная роль в этом вопросе.