Ավագանու թեկնածու. Մեր հիմնական մրցակիցը իշխանությունն է` ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն, ՕԵԿ-ը
«ՕԵԿ-ն ու ԲՀԿ-ն այսօր այնպիսի ընդդիմադիր բառապաշար ունեն, որ մենք էլ ենք «նախանձում»: Մեր հիմնական մրցակիցը իշխանությունն է` ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն, ՕԵԿ-ը: Նրանք հավասարապես մեր մրցակիցներն են»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ավագանու ընտրություններին մասնակցող «Բարև Երևան» դաշինքի ցուցակի երկրորդ համարը` Անահիտ Բախշյանը:
Նա ասաց, որ ընտրություններից հետո իրենք կհամագործակցեն ցանկացած ուժի հետ, երբ խոսքը վերաբերում է քաղաքացու շահերին, իսկ քաղաքապետի ընտրության ժամանակ միայն ընդդիմադիր թեկնածուի շուրջ կարող են համագործակցության գալ:
Ըստ Ա. Բախշյանի, եթե Երևանի քաղաքապետը լինի ընդդիմադիր ուժի ներկայացուցիչ, հակակշիռ կստեղծվի երկրի նախագահի քաղաքական ուժին ու այդ հակակշռության արդյունքում կշահի պետությունը, կազդի նաև կառավարության որոշումների վրա:

Anahit Bakhshyan says Barev Yerevan’s rivals are RPA, PAP and Orinats Yerkir
Our key rivals are the Republican Party of Armenia, Prosperous Armenia Party and Orinats Yerkir Party. These parties are our rivals to an equal extent, Heritage member Anahit Bakhshyan, number two candidate in Barev Yerevan bloc’s list for municipal elections, told a news conference today.
Mrs Bakhshyan said they are ready to cooperate with every political force after elections in issues concerning citizens’ interests, while at municipal elections they can only unite with an opposition candidate.
Anahit Bakhshyan said that if an opposition candidate is elected Yerevan Mayor, there will be a counterbalance to the political force headed by the President, which will be to the benefit of the state. Besides, she said, the counterbalance will have an impact on the government decisions.