Ա.Իսկանդարյան. Ոչ ԲՀԿ-ն  և ոչ էլ  «Ժառանգությունը» լուրջ մրցակից չեն  ՀՀԿ-ի համար
Ոչ ԲՀԿ-ն և ոչ էլ «Ժառանգությունը» չեն կարող լուրջ մրցակից համարվել ՀՀԿ-ի համար: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր հայտարարեց քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Նրա խոսքով, ԲՀԿ-ն, «Բարև Երևան» դաշինքն ու ՀԱԿ-ը շանսեր ունեն Երևանի ավագանու ընտրություններում որոշակի ձայներ հավաքելու, սակայն դա հաղթանակի հավանականություն չի տա: Նաև կանխատեսեց` կրկնելով այն, ինչ բազմիցս ասել է.
«Ոչ իշխանական ուժերին չի հաջողվի միավորվել նաև ընտրություններից հետո, քանի որ ՀԱԿ-ի մրցակիցը ոչ թե ՀՀԿ-ն է, այլ «Ժառանգությունը», և այս մասին ես ասել եմ:
Ընդդիմությունը Հայաստանում շատ թույլ է, և այն պետք է ոչ թե միավորել, այլ նախևառաջ ստեղծել»,- նշեց քաղաքագետը ` հավելելով, որ ինչպես ընդդիմությունը չհամախմբվեց խորհրդարանական, նախագահական ընտրությունների ժամանակ, այնպես էլ դա սպասելի չէ Երևանի ավագանու ընտրություններում:

Ни ППА, ни партия «Наследие» не могут считаться серьезным соперником для РПА. Мнение политолога
Ни партия «Процветающая Армения»(ППА), ни партия «Наследие» не могут считаться серьезным соперником для Республиканской партии Армении. Об этом на встрече с журналистами заявил политолог Александр Искандарян.
По его словам, ППА, союз партий «Здравствуй, Ереван» и Армянский национальный конгресс (АНК) имеют шансы получить голоса в ходе выборов, но это не означает вероятность победы. «Оппозиционным политическим силам не удастся консолидироваться после выборов, поскольку соперником АНК является не РПА, а партия „Наследие”, и я об этом говорил»,– подчеркнул политолог.
Оппозиция в Армении, по мнению Александра Искандаряна, очень слаба и нуждается не в консолидации, а в первую очередь в создании.
Политолог добавил, что не стоит ждать консолидации оппозиции на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана, как этого не произошло на парламентских и президентских выборах.