Տ.Ուրիխանյան. ԲՀԿ առաջնորդը իշխանության հետ առնչություն չունի
«ԲՀԿ-ն պատրաստ է համագործակցել բոլոր այն քաղաքական ուժերի հետ, որոնց հետ չունի գաղափարական, բարոյական և այլ հակասություններ: Կարևորը, որ դա բխի ժողովրդի շահերից»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԲՀԿ մամլո խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը:
Անդրադառնալով մրցակցային պայմաններին, պատգամավորը նշեց, որ ՀՀԿ-ի որոշ գործընկերներ չեն տարանջատում անհատի և կուսակցության գործունեությունը. «Նորից եմ հիշեցնում, որ սա կուսակցությունների ընտրություն է, և քաղաքացին քվեաթերթիկում տեսնելու է կուսակցությունների անունները»,- ընդգծեց նա:
Ինչ վերաբերում է ծրագրային դրույթներին, ապա ԲՀԿ-ն երևանցուն բավականին լուրջ ծրագիր է առաջարկում. «Քաղաքացին շատ լավ տեսնում և հասկանում է, թե ինչ է անում այս կամ այն կուսակցությունը: Մենք իրականում քաղաքը կկանաչապատենք և կլուծենք այլ խնդիրներ»,- շեշտեց նա:

Тигран Уриханян: Лидер ППА Гагик Царукян не имеет ничего общего с властью
«Партия „Процветающая Армения” (ППА) готова сотрудничать со всеми политическими силами, с которыми у нее нет идейных, нравственных и других противоречий. Главное, чтобы это исходило из интересов народа», – заявил в ходе сегодняшней пресс-конференции пресс-секретарь ППА и депутат парламентской фракции данной партии Тигран Уриханян.
Обратившись к условиям конкуренции на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана, депутат отметил, что некоторые его коллеги из Республиканской партии Армении (РПА) не отделяют друг от друга деятельность частного лица и партии. «Я вновь напоминаю, что это партийные выборы, и граждане на избирательных бюллетенях увидят названия партий», – сказал он.
Что же касается положений предвыборной программы, Тигран Уриханян отметил, что ППА предлагает жителям Еревана достаточно серьезную программу. «Граждане очень хорошо видят и понимают, что делает та или иная партия. Мы в действительности озеленим город и решим множество других проблем», – отметил депутат.