ՀՀ գլխավոր դատախազի հանձնարարությամբ Տարոն Մարգարյանի մասին ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանի հաղորդումն այսօր՝ մայիսի 2-ին, ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ քրեական դատավարության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ստուգելու մատնանշված հանգամանքները՝ համապատասխան դատավարական որոշում կայացնելու համար։ Այդ մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ապրիլի 30-ին ստացել էր «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցության անունից ներկայացված հաղորդումը` «հանցագործության կատարման մասին», որով խնդրում են պարզել Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ներկայացրած հայտարարագրում ներառված գույքի իրական բնույթի, ծագման աղբյուրների, տնօրինման եղանակի, գույք ձեռք բերելու, կամ տիրապետելու, կամ օգտագործելու օրինականությունը, դրանց ձեռքբերման կապը կոռուպցիոն երեւույթների կամ հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման հետ։

Заявление оппозиционного АНК об имуществе Тарона Маргаряна направлено в Специальную следственную службу
11:45 02/05/2013
Сегодня, 2 мая, по поручению генерального прокурора Армении заявление вице-председателя Армянского национального конгресса, руководителя фракции АНК Левона Зурабяна об имуществе Тарона Маргаряна направлено в Специальную следственную службу для проверки указанных обстоятельств в порядке, установленном уголовно-процессуальным законодательством, для принятия соответствующего решения. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Армении.
Напомним, 30 апреля Армянский национальный конгресс обратился в Генеральную прокуратуру с просьбой выяснить, соответствуют ли действительности задекларированные кандидатом в мэры Еревана Тароном Маргаряном доходы. Левон Зурабян добавил, что АНК хочет выяснить законность использования Тароном Маргаряном задекларированного им имущества.
АНК обратился в Генпрокуратуру с целью выяснить законность использования Тароном Маргаряном задекларированного имущества