Ոստիկանություն. Երևանում ընտրության իրավունք ունի 816 475 քաղաքացի
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 11-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն ՀՀ ոստիկանությունը համացանցում տեղադրել է Երևան քաղաքի ընտրողների ցուցակը (www.police.am կայքի «Ընտրողների ցուցակ» բաժնում ընտրողների, ինչպես և ընտրատեղամասային կենտրոնների ցուցակները զետեղված են ներբեռնելու հնարավորությամբ): Ւնչպես հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, ընտրողների վերջնական թիվը 816475 է, որից շուրջ 3000-ը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն չունեցող և ընտրելու իրավունք ունեցող անձինք են:
ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող անձինք ՀՀ Նախագահի ընտրությունների ժամանակ ընտրելու իրավունք չեն ունեցել:
ՀՀ Նախագահի 2013 թվականի փետրվարի 18-ի ընտրությունների ժամանակ Երևան քաղաքի ընտրողների թիվը կազմել է 813502, որից 810.925 ընտրող ընդգրկված են եղել հիմնական ցուցակում, 2577 ընտրող` լրացուցիչ ցուցակներում:
Այսպիսով, Երևան քաղաքի ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող ընտրողների թիվը ՀՀ Նախագահի ընտրություններից հետո չի աճել, իսկ 26.03.2013 թ. հրապարակված Երևան քաղաքի ընտրողների թվի համեմատ (817814) ընտրողների վերջնական թիվը նվազել է 1339-ով:

Объявлено окончательное число избирателей к предстоящим выборам в Совет старейшин Еревана
В соответствии с ч. 2 ст. 11 Избирательного кодекса Армении, полиция РА разместила на сайте www.police.am список избирателей города Ереван (размещенные в разделе «Список избирателей» окончательные списки избирателей и списки участковых центров можно скачать).
Как сообщает пресс-служба полиции, окончательное число избирателей составляет 816 475 человек, около 3000 из которых являются лицами, не имеющими гражданство Армении и имеющими право принимать участие в голосовании.
На президентских выборах лица, не имеющие гражданства, не имели права голосовать.
На президентских выборах 18 февраля 2013 года число избирателей Еревана составило 813502 человека, из которых 810.925 избирателей были включены в основной список, а 2577 – в дополнительные списки.
Таким образом, после президентских выборов число избирателей Еревана, имеющих гражданство Армении, не увеличилось, а по сравнению с опубликованным 26.03.2013г. числом избирателей Еревана (817814 человека), окончательное число избирателей сократилось на 1339.