«Հայկական ժամանակ»-ին երեկ հայտնի է դարձել, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» Երևանի ավագանու ընտրություններից հետո, այդուամենայնիվ, որոշել է հայտարարել ընդդիմություն դառնալու մասին: Դա տեղի է ունենալու ԱԺ աշնանային նստաշրջանի սկզբում: Սույն տեղեկությունը հայտնել են ԲՀԿ-ին մոտ կանգնած թերթի աղբյուրները:
«Ըստ նույն աղբյուրների, ԲՀԿ-ն պատրաստվում է աշնանը կուսակցության ներսում նաև կառուցվածքային որոշ փոփոխություններ կատարել: Թե ինչպիսի փոփոխությունների մասին է խոսքը, առայժմ հայտնի չէ: Դրանք քննարկման փուլում են: ԲՀԿ-ն պատրաստ է նաև կուսակցությունից գործարար թևի անջատմանը: Իշխանությունն արդեն այսօրվանից պատրաստվում է 2017-18թթ. ընտրություններին և փաստորեն որոշել է գործարկել նույն սցենարը, որը կիրառվեց 2006-2008 թթ. ընթացքում: Այն ժամանակ, սակայն, գործիքը կամ «ընդդիմությունը»՝ ՕԵԿ-ն էր: Թե այս սցենարը ժամանակի ընթացքում ինչ մուտացիաների կենթարկվի և արդյո՞ք արդյունավետությամբ կգործի, դեռ կերևա»:

After Yerevan municipal elections, Prosperous Armenia Party (PAP) has nevertheless decided, at the beginning of the parliament’s autumn session, to announce that it is becoming an opposition party, Haykakan Zhamanak daily says. The paper’s sources close to the party confirmed this information.
According to the same sources, Prosperous Armenia is planning to make structural changes in the party in autumn, and is also going to separate the business wing from the party. The authorities are already getting ready for the 2017-2018 elections, and are planning to use the same scenario as in 2006-2008, when Orinats Yerkir Party was the instrument or “opposition.”