Ի՞նչի շնորհիվ ազատագրվեց Շուշին. Կոմանդոսի դիտարկումները (Տեսանյութ)
Բարոյական ոգի, փոխհամաձայնություն, ռազմական տարրական գիտելիքների տիրապետում: Ահա այն ամենը, ինչի շնորհիվ ազատագրվել է Շուշին: Շուշիում Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանը (Կոմանդոսը):
Նշենք, որ Շուշիի ազատագրման գործողությունը մշակվել ու ղեկավարվել է հայ տաղանդավոր ռազմական մասնագետների և ազատագրական պայքարի հերոսների կողմից՝ լեգենդար գեներալ Արկադի Տեր- Թադևոսյանի ղեկավարությամբ:
«Տիրապետում էինք ռազմական գիտությանը, կար բարոյական ոգին, փոխհամաձայնություն: Ի շնորհիվ այդ ամենի, մենք վերցրեցին Շուշին»,- նշեց նա:
Նշենք, որ ավելի վաղ Ա. Տեր-Թադևոսյանն ասել էր, որ Շուշիի գրավման գործում մեծ է եղել մոտ 80 հրամանատարների ու կամավորականների դերը, ովքեր պատրաստ էին մահանալ հանուն Շուշի ազատագրման: Կոմանդոսի հաղորդած տվյալներով, Շուշիի ազատագրման ժամանակ զոհվել է 57 մարդ:

Commandos: Shoushi was liberated thanks to moral spirit and military knowledge
Shoushi was liberated thanks to our moral spirit, coordinated action and military knowledge, Artsakh Liberation War Hero, Major-General Arkady Ter-Tadevosyan (Commandos) told a Panorama.am correspondent in Shoushi.
The Shoushi liberation operation was planned and directed by talented Armenian military experts and liberation war heroes, and was led by legendary hero Arkady Ter-Tadevosyan.
“We had military knowledge, and had moral spirit and mutual consent. Thanks to it we liberated Shoushi,” Commandos said.
Arkady Ter-Tadevosyan said earlier that about 80 commanders and volunteers played a big role in Shoushi liberation. They were ready to die for it. 57 people were killed in this operation, Commandos said.