Ադրբեջանական «ԱՊԱ» լրատվական գործակալությունը լուրեր է տարածել այն մասին, թե ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի Աղդամի հատվածում ադրբեջանցի դիպուկահարները ռուս դիպուկահարների են վնասազերծել, ով Ղարաբաղի տարածքում զբաղվել է դիպուկահարների ու դիվերսիոն խմբերի պատրաստությամբ:
Վերոնշյալ լուրի առնչությամբ Panorama.am-ը զրուցեց ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության բաժնի ղեկավար Սենոր Հասրաթյանի հետ:
«Ինչպես Ղարաբաղյան պատերազմի, այնպես էլ հիմա, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումներն այնքան մարտունակ են, որ այլ երկրների վարձկանների կարիք չունեն: ՊԲ-ն ունի հատուկ ստորաբաժանումներ, որոնք ի վիճակի են ոչ միայն կասեցնել հակառակորդի ցանկացած սադրիչ գործողությունները, այլ դրանց անհամարժեք պատասխան հասցնել: Վերոնշյալ լուրերը ոչ այլ ինչ են, քան ադրբեջանական պրոպագանդայի հերթական արգասիք»,- ընդգծեց Ս. Հասրաթյանը:

The Azerbaijan Press Agency (APA) has released information saying that a Russian serviceman, who trained Armenian snipers on the frontline, in the territory of Aghdam region, has been rendered harmless by Azerbaijan.
Head of NKR Defense Army press service Senor Hasratyan has commented on this information to Panorama.am.
“Today, like during the Karabakh war, the NKR Defense Army is battleworthy enough, and it does not need hirelings. Special units operate in the NKR Defense Army which are able to prevent any subversions by the enemy as well as to respond to them adequately. The mentioned information is nothing else than a mere creation of the Azerbaijani propaganda machine,” Hasratyan said.