Պարգևներ՝ ընտրություններում լավ աշխատած ՀՀԿ-ականներին
Այս օրերին ՀՀԿ Երևանի տարածքային կառույցների անդամները հերթով հավաքվում են տարբեր ռեստորաններում` հիմնականում «Փարվանա»-ում՝ նշելու ավագանու ընտրություններում ՀՀԿ հաղթանակը:
Ինչպես փոխանցում են «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները, բացի ճոխ հյուրասիրությունից, ՀՀԿ-ականները նաև խրախուսանքի են արժանանում: Պարզվում է` ընտրատեղամասերում ամենաբարձր ցուցանիշներ գրանցած հանրապետականները արժանացել են ընդհուպ մինչև 20-25 հազար ԱՄՆ դոլար պարգևի: Մեկնաբանություն ստանալու խնդրանքով թերթի թղթակիցը դիմել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Հովհաննես Սահակյանին, ով, սակայն, հերքել է լուրը. «Սխալ ինֆորմացիա է: Ես չեմ տիրապետում նման լուրերի»: Բայց իրականում պարգևներ ստացողներ կան:

«Жоховурд»: Вознаграждения показавшим хороший результат республиканцам
Газета «Жоховурд» пишет, что в эти дни представители столичных территориальных структур Республиканской партии Армении собираются в различных ресторанах, в основном в комплексе «Парвана», чтобы отметить победу партии на выборах в Совет старейшин Еревана.
Как передают источники газеты, помимо обильного угощения, многие республиканцы удостаиваются поощрений. Республиканцы, обеспечившие на избирательных участках самые высокие показатели, получили вплоть до $20-25 тысяч. Между тем, секретарь парламентской фракции РПА Ованнес Саакяну опроверг эту информацию. «Это неверная информация. Я не владею подобными сведениями», - сказал он.