Խորհրդարանում մայիսի 23-ի երեկոյան կքննարկեն գազի սակագնի բարձրացման հարցը
Մայիսի 23-ին 18:00-ին ԱԺ քառօրյա նիստերի ավարտից հետո նիստերի դահլիճում տեղի կունենա գազի սակագնի բարձրացման մասին հարցը: Այդ մասին ԱԺ քառօրյա նիստերի մեկնարկին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով, գազի սակագնի բարձրացման հարցի քննարկման ժամանակ ներկա կլինի Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Հանրային ծառայությունները կարգավորղ հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը: Խնդրի վերաբերյալ քննարկումը, ինչպես ԱԺ խոսնակն ասաց, իր նախաձեռնությունն է:
ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը խորհրդարանի նախագահից հետաքրքրվեց, թե ինչ կարող է անել, որ գինը չբարձրանա, ինչին ի պատասխան, Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարեց. «Գազը ապրանք է ներմուծվում է արտերկրից և յուրաքանչյուր ապարնք ունի իր գինը և այնպես չի, որ իշխանություններն են դա որոշում: Նրանք քննարկումներ են անցկացնում Ռուսաստանի պատկան մարմինների հետ և ամեն ինչ անում են, որ գինը բարձր չլինի»:
Նշենք, որ այսօր քառօրյայի մեկնարկին ԱԺ նիստերի դահլիճում է նաև ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:

The Armenian parliament will discuss the increase in gas price after the four-day parliament session finishes on May 23, Armenian parliament speaker Hovik Abrahamyan said at the beginning of the parliament session today.
The discussion, initiated by Hovik Abrahamyan, will host Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and chairman of the Public Services Regulatory Commission of Armenia Robert Nazaryan.
MP Zaruhi Postanjyan asked Mr Abrahamyan what he can do to prevent an increase in the gas price. “Gas is goods imported from abroad. Goods have their prices which are not determined by the authorities. They are holding discussions with the proper Russian bodies and do everything possible to prevent a high price,” said the parliament speaker.