Այսօր Ազգային ժողովում 76 կողմ և 41 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ կառավարության 2013-2017 թվականների գործունեության ծրագիրն ընդունվեց: Ծրագրին դեմ քվեարկեցին խորհրդարանական ընդդիմադիր խմբակցությունները և այլընտրանքային «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը: Ծրագրին կողմ էին կոալիցիոն «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը և անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:
«Ես խոսել եմ վարչապետի հետ իմ ընտրատարածքի խնդիրների մասին և պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել, որ դրանք լուծումներ կստանան և այդ պատճառով էլ ես կողմ եմ քվեարկում կառավարության ծրագրին», -մինչև քվեարկությունը հայտարարեց Մարուքյանը:

Парламент одобрил программу правительства Армении на 2013-2017 гг.
Сегодня Национальное Собрание Армении соотношением голосов 76 –«за» и 41 –«против» приняло программу деятельности правительства на 2013-2017 гг. Против принятия программы проголосовали оппозиционные парламентские фракции и альтернативная фракция «Процветающая Армения». За принятие программы выступили коалиционная партия «Оринац еркир» и независимый депутат Эдмон Марукян.
«Я говорил с премьером о проблемах избирательного округа, от которого я был избран. Мы достигли договоренности о том, чтобы дать решения им, и именно поэтому я выступаю за принятие программы правительства»,- до голосования заявил Э. Марукян.