Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է համագործակցել բոլոր ուժերի հետ. Վարչապետ
Հայաստանի կառավարությունը պատրաստ է համագործակցել Հայաստանում գործող բոլոր քաղաքական ուժերի հետ: Այդ մասին այսօր կառավարության 2013-2017 թվականների գործունեության ծրագրի ընդունումից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը` պատասխանելով հարցին, թե ո՞ր քաղաքական ուժերի հետ է պատկերացնում համագործակցությունը:
«Եթե մեր ընդդիմությունը հանդես է գալիս իրենց տեսլականներով ապագայի նկատմամբ, մենք պարտավոր ենք այդ տեսլականներից վերցնել այն, ինչ որ մեր պատկերացումներով մեր երկրի համար ճիշտ է: Եթե մեր ընդդիմությունը մշտապես հանդես գա այդպիսի ծրագրերով, որոնք միտված են դեպի ապագան, մենք բոլորս դրանից կշահենք, որովհետև անձնական վիրավորանքներից բանավեճը կտեղափոխվի արդեն կոնստրուկտիվ դաշտ, կտեսնենք, թե ինչպես ենք ուզում կառուցել ապագան: Այս տեսակետից կարևոր ա, որպեսզի լինի այդպիսի երկխոսություն», -հայտարարեց վարչապետը:
Մեկնաբանելով ընդդիմախոսների այն տեսակետը, որ Հայաստանում սոցիալական վիճակը չի բարելավվում, աղքատությունն աճում է, հետևաբար կառավարության նախորդ տարիների ծրագիրը ձախողվել է, վարչապետ Սարգսյանն ասաց. «Այս երեք օրվա ընթացքում այդ հարցի պատասխանը ես իմ ելույթում, իմ գործընկերները հստակ տվեցինք: Տվեցինք մեր գնահատականը կատարված աշխատանքի վերաբերյալ, մեր բացթողումները, մեր սխալները, մեր ձեռքբերումները մանրակրկիտ ներկայացրել ենք մեր ժողովրդին: Ես կիսում եմ ձեր այն տեսակետը, որ կան մեր գնահատականների հետ անհամաձայնություններ: Դրա համար էլ, մենք ստեղծում ենք հնարավորություն, որ մեզ հետ չհամաձայնողների կարծիքը հասցնեք ժողովրդին, ձեր անհամաձայնությունները հայտնեք: Ես դա նորմալ եմ համարում»:

Правительство Армении готово сотрудничать со всеми действующими в стране политическими силами. Заверения премьера РА
16:19 23/05/2013
Правительство Армении готово сотрудничать со всеми действующими в стране политическими силами. Об этом в ходе брифинга после принятия программы деятельности правительства на 2013-2017гг. заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян, отвечая на вопрос о том, с какой из политических сил он представляет дальнейшее сотрудничество. “Если оппозиция нашей страны выступает со своим видимым будущего, то мы обязаны выбрать из этих видимых то, чего, по нашим представлениям, нам будет просто добиться. Если оппозиция нашей страны всегда будет выступать с такими программами, которые нацелены на будущее, то все мы выиграем от этого, так как дискуссия из плоскости личных оскорблений передет в конструктивное поле, и мы увидим, как мы хотим построить будущее. С этой точки зрения важно, чтоы был такой диалог”,- заявил премьер.
Комментируя мнение оппозиционеров о том, что социальное положение в Армении не улучшается, бедность растет, а следовательно, предыдущая программа правительства провалилась, Тигран Саркисян отметил: “За эти три дня я и мои коллеги в своих выступлениях дали четкий ответ. Мы дали нашу оценку проделанной работе, детально преставили нашему народу наши упущения, ошибки, достижения. Я разделяю ваше мнение о том, что есть те, кто не согласен с нашими оценками. Поэтому мы создаем возможность для тех, кто не согласен с нами, довести свое мнение до народа, выразить свое несогласие. Я считаю это нормальным”.