Մեդվեդևը` Պուտինի մասին. Մեր հարաբերությունները եղել են, կան ու կմնան ընկերական
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևն հայտարարել է, թե նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ տեսակետների ու կառավարաման ոճի տարբերությունը բոլորովին չի անդրադառնում իրենց հարաբերությունների վրա: «Գազետա.ռու»-ի հաղորդմամբ, այս մասին վարչապետն հայտարարել է «ՆՏՎ» հեռուստաընկերությամբ նախօրեին եթեր հեռարձակված «Центральное телевидение» հաղորդաշարի շրջանակներում:
«Մենք ունեցել ենք, ունենք և կունենանք ընկերական ու լավ հարաբերություններ: Հակառակ դեպքում, այսօր կունենայինք այլ կառավարություն», - ասել է Մեդվեդևը:
ՌԴ Վարչապետը կարծիք է հայտնել, թե իրեն փորձում են արհեստականորեն անընդհատ հակադրության մեջ դնել նախագահի հետ: «Դուք տարբեր եք, ունեք տարբեր ոճեր. նշանակում է համատեղելի չեք, պետք է հակասեք միմյանց: Եթե դա այդես լիներ, ապա, մի հասարակ բան ասեմ: Դժվար թե ես 1999 թ-ին Պետերբուրգից Մոսկվա տեղափոխվեի», - ասել է վարչապետը:
«Դա տեղի ունեցավ ոչ թե ի հեճուկս, այլ շնորհիվ մեր հարաբերությունների: Ու կարծում եմ, որ դա վատ չէր երկրի համար», - ավելացրել է վարչապետը:

Медведев рассказал, что его отношения с Путиным были и остаются товарищескими
Глава правительства России Дмитрий Медведев отмечает, что различие во взглядах и стиле управления с президентом РФ Владимиром Путиным не сказывается на их отношениях. Об этом премьер-министр заявил в программе НТВ «Центральное телевидение», пишет «Газета.Ру».
«У нас были, есть и остаются товарищеские, хорошие отношения. В противном случае, если бы это было иначе, ну, наверное, сегодня было бы другое правительство», — говорит Медведев.
«В чем основная проблема, как мне кажется, — нас постоянно пытаются искусственно растащить и сказать «ну вы же разные, у вас стили разные, значит, у вас разные взгляды, значит, вы друг с другом не совместимы, значит, вы должны друг другу оппонировать. Но если бы это было так… Знаете, я, может, совсем простую вещь скажу. Вряд ли я бы приехал из Петербурга в Москву в 1999 году», — подчеркнул премьер-министр.
«Это происходило не вопреки, а благодаря нашим с ним отношениям. И я считаю, что это было для страны неплохо», — подытожил Медведев.