Այս տարի ևս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Նոր անուններ» փառատոնի գլխավոր հովանավորն է
Երևանի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը երեկ կայացել է «Նոր անուններ» պատանի երաժիշտ-կատարողների 3-րդ միջազգային փառատոնի բացումը, որը նախաձեռնել և կազմակերպել է Հայաստանի «Նոր անուններ» ծրագիրը (ղեկավար` «Մշակույթի գործիչների ընկերակցության» նախագահ, ՀՀ Մշակույթի վաստակավոր գործիչ Սիլվա Մեքինյան): Փառատոնի գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը:
Ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, փառատոնի հանդիսավոր բացման ընթացքում պատանի երաժիշտները հանդես են եկել Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ (դիրիժոր՝ Հարություն Արզումանյան):
Պատանի երաժիշտ-կատարողների ներկայացուցչական հավաքին այս անգամ մասնակցելու է մինչև 18 տարեկան շուրջ 4 տասնյակ շնորհալի պատանի երաժիշտ-կատարող Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Կուբայից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Մալթայից, Սիրիայից, Վրաստանից, Հայաստանից: Մասնակիցները միջազգային և հանրապետական մրցույթների ու փառատոների բազմակի դափնեկիրներ են՝ տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ, որոնք բազմիցս ելույթներ են ունեցել աշխարհի տարբեր երկրներում:

This year again VivaCell-MTS is General Sponsor of “New Names” festival
On June 2, the opening of the “New Names” Young Performers 3rd International Festival took place at Komitas Chamber Music Hall. The Festival has been initiated and organized by Armenian “New Names” program (directed by the President of the Association of Cultural Workers, Honored Worker of Culture Silva Mekinyan).
The General Sponsor of the festival is VivaCell-MTS, the company’s press service reports.
During the opening ceremony, young musicians’ performances were accompanied by the National Chamber Orchestra of Armenia (conductor H. Arzumanyan).
This year about 40 young (up to 18 years old) musicians and performers from Russia, the United States, Cuba, Belarus, Kazakhstan, Malta, Syria, Georgia, Armenia will participate in the Festival. Most of them are laureates and participants of various international and national competitions and festivals and winners of scholarships, and have performed in various countries.