Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում ադրբեջանական կողմը դիվերսիոն ակտիվություն է դրսևորել: Հակառակորդը ակտիվ է եղել հատկապես Քարվաճառի ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության բաժնի ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը մեկնաբանելով վերոնշյալ տեղեկությունները միայն նշեց, որ «ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանական գծի ողջ երկայնքով շուրջօրյա հսկողություն են իրականացնում և ունակ են կանխելու կամ հետ շպրտելու ցանկացած առաջխաղացում»:
Հարցին, թե՝ արդյո՞ք վերջին օրերին ՊԲ-ն մարտական պայմաններում կորուստներ է գրանցել, վերջինս նշեց. «Ոչ»:
Ի դեպ, ՖԲ իր էջում, ընդհանուր գծերով, թեմայի առնչությամբ գրառում է կատարել նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը.
«Հակառակորդը այս օրերին իրեն դրսևորել է նույն կերպ. սահմանին միշտ էլ փորձում է առաջացնել նոր լարումներ, սակայն ստանում է արժանի հակահարված և հետ շպրտվում: Եղածի պատասխանատվությունը կրում է հակառակորդը: ՀՀ ԶՈՒ-երը լիովին վերահսկում են իրավիճակը, ոչ մի կորուստներ չունենք»:

Азербайджанская сторона проявила активность на линии соприкосновения: потерь не зафиксировано
По информации источников Panorama.am азербайджанская сторона проявила активность на разных отрезках линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана. Противник был особенно активен в направлении Карвачара.
Комментируя вышеуказанные сведения, руководитель пресс-службы Армии обороны НКР Сенор Асратян лишь отметил, что «подразделения АО НКР осуществляют круглосуточный контроль вдоль всей оборонительной полосы и способны пресечь и отбросить любое наступление».
Сенор Асратян добавил, что в последние несколько дней потерь на боевых позициях зафиксировано не было.
В общих чертах вокруг этой темы запись на своей страничке в Facebook оставил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян. «В эти дни противник вел себя как и прежде: они всегда пытаются вызвать напряженность на границе, однако встречают достойный ответ и отступают. Ответственность за произошедшее несет противник. ВС Армении полностью контролируют ситуацию, никаких потерь зафиксировано не было», – говорится в записи.