Ռոնալդու. «Ռեալի» հետ ընդհանուր հայտարարի կհանգենք»
Պորտուգալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Քրիշտիանու Ռոնալդուն հայտարարել է, որ նույնիսկ չի կարող մտածել այն մասին, որ իր թիմը կարող է չհայտնվել Բրազիլիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում: Այդ մասին նա խոսել է ընտրական փուլում Ռուսաստանի հավաքականի նկատմամբ 1:0 հաշվով տոնած հաղթանակից հետո:
«Անկեղծ ասած` ես նույնիսկ չեմ մտածել, որ կարող ենք մնալ առանց աշխարհի առաջնության,- նշել է Ռոնալդուն:- Օբյեկտիվորեն նման բան կարող է լինել, սակայն ես աշխատում եմ լավատեսորեն մտածել: Եթե լավ աշխատենք մնացած խաղերում և սառնասրտություն պահպանենք, ապա Բրազիլիա մեկնելու լավ հնարավորություններ կունենանք»:
Ռոնալդուն նաև վստահեցրել է, որ պայմանագրի երկարաձգման հարցում ընդհանուր հայտարարի կգա «Ռեալի» ղեկավարության հետ:
«Ամեն ինչ լավ է, այդ առումով ես չեմ անհանգստանում, գիտեմ, որ ընդհանուր հայտարարի կհանգենք»,- ֆուտբոլիստի խոսքերը մեջբերել է պորտուգալական մամուլը:

Ronaldo confident of new Madrid deal
Cristiano Ronaldo is confident that he will soon reach an agreement with Real Madrid over a contract extension amid suggestions that he could leave the Spanish powerhouse for Paris Saint-Germain or Manchester United, Goal.com reported.
The Portugal international's current deal with the Santiago Bernabeu side is due to expire in the summer of 2015 and he has been linked with a move away from the Liga outfit.
However, the 28-year-old has little doubt that he will ink a contract extension in the not too distant future.
"I know that we will soon reach an agreement. I am feeling very well. I'm calm and not too worried about it," Ronaldo was quoted as saying by Reuters in the wake of Portugal's 1-0 win over Russia on Friday.