Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, այսօր առավոտյան ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը չարտերային ուղիղ չվերթով ժամանեց Դանիայի մայրաքաղաք Կոպենհագեն:
Վաղը, հունիսի 11-ին Դանիայում կանցկացվի աշխարհի 2014 թ. գավաթի ընտրական մրցաշարի հերթական հանդիպումը Դանիայի և Հայաստանի ազգային հավաքականների միջև:
Ինչպես Կոպենհագենից ՀՖՖ պաշտոնական կայքին տեղեկացրել է ՀՖՖ մամուլի քարտուղարը, Հայաստանի ազգային հավաքականի ինքնաթիռն արդեն վայրէջք է կատարել: Մեր ֆուտբոլային ընտրանին հանգրվանել է «Հիլթոն Կոպենհագեն Էյրփորտ» հյուրանոցում, որը Կոպենհագենի օդանավակայանի մերձակայքում է:
Այսօր երեկոյան, Երևանի ժամանակով ժամը 21:00-ին, Հայաստանի ազգային ընտրանին նախախաղային մարզում կանցկացնի Կոպենհագենի «Պարկեն» մարզադաշտում, որտեղ տեղի է ունենալու հանդիպումը: Մեր հավաքականի մարզման առաջին 15 րոպեն «բաց» կլինի ԶԼՄ-ի ներկայացուցիչների համար:
Մարզումից առաջ, Երևանի ժամանակով ժամը 20:30-ին, կկայանա Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդանի Մինասյանի մամուլի ասուլիսը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստան-Դանիա հանդիպումը կայանալու է հունիսի 11-ին, Երևանի ժամանակով ժամը 22:15-ին, Կոպենհագենի «Պարկեն» մարզադաշտում:

Самолет с игроками национальной сборной Армении по футболу приземлился в Копенгагене. Футболисты уже расселились в гостинице, которая находится неподалеку от аэропорта. Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении.
Сегодня вечером, в 21:00 по ереванскому времени, сборная Армении проведет первую тренировку на стадионе «Паркен» в Копенгагене, где, собственно, и состоится игра. Первые 15 минут тренировки будут открытыми для представителей СМИ.
Перед тренировкой, в 20:30 по ереванскому времени, состоится пресс-конференция главного тренера сборной Армении Вардана Минасяна.
Напомним, 11 июня, в 22:15 по ереванскому времени, в рамках отборочного цикла к Чемпионату мира 2014 года на стадионе «Паркен» в Копенгагене состоится матч между национальными сборными Дании и Армении.