Արցախում պետական գույքի կառավարման ոլորտում նախատեսվում է իրականացնել մի շարք բարեփոխումներ: Այս մասին ասել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանի հետ Ստեփանակերտում հանդիպման ժամանակ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից մանրամասնում են, որ բարեփոխումներն ուղղված են լինելու կատարվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը և այս համատեքստում կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության համապատասխան կառույցների հետ սերտ համագործակցությունը և փորձի փոխանակումը:
Հանդիպմանը քննարկվել են պետական գույքի կառավարման ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը և միջգերատեսչական կապերի խորացմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Լևոն Գրիգորյանը:

Бако Саакян: В сфере управления госимуществом в НКР планируется осуществить ряд реформ
10 июня президент НКР Бако Саакян принял начальника управления по управлению государственным имуществом Республики Армения Армана Саакяна.
Как передает пресс-служба главы государства, на встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества двух армянских государств и углубления межведомственных связей в сфере управления госимуществом.
Президент Саакян отметил, что в сфере управления госимуществом в Арцахе планируется осуществить ряд реформ, направленных на повышение эффективности проводимых работ, и в этом контексте придал важность тесному сотрудничеству и обмену опытом с соответствующими структурами Республики Армения.
Во встрече приняли участие вице-премьер НКР Артур Агабекян, руководитель Аппарата правительства Левон Григорян.